Akciový trh čaká kľúčový pohyb. Skončil definitívne pokles cien?

Analýzy Akcie znovu začnú rásť
Akcie znovu začnú rásť. Zdroj: Shutterstock.com/ Kamil Zajaczkowski / mapman
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Akcie reagovali na pozitívne správy o inflácii USA, ktorá klesla na úroveň 6,5 %. Údaje z TradingView dokonca ukazujú zaujímavú podobnosť s predošlými cenovými pohybmi. Index S&P 500 (SPX) je často považovaný za reprezentanta akciového trhu z globálneho pohľadu. Čo ukazujú najnovšie údaje?

Na grafe nižšie môžeme vidieť, že index SPX narástol od svojho dlhodobého dna o vyše 14 %. Ide o jeden z najsilnejších vzostupov celej korekčnej štruktúry. Súčasná situácia ale poukazuje na zmenu, ktorú sme doposiaľ nevideli. Cena totižto môže potvrdiť dlhodobý reverzný pattern 123 bottom formation.

Cena SPX

Cena SPX. Zdroj: TradingView

Pattern 123 bottom formation je tvorený troma bodmi, pričom bod 3 je oproti bodu 1 vyššie alebo minimálne na rovnakej úrovni. Potvrdenie patternu nastane keď cena prelomí hladinu na bode 2. To znamená, že rastúci trend akcií bude potvrdený ak SPX dosiahne vyššiu hodnotu ako 4 100 bodov.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Akcie môžu smerovať na nové maximum

Korekcia akcií bola jedna z najmohutnejších celej histórie. Napriek tomu v porovnaní s kryptomenami je to zanedbateľné. SPX kleslo o 28 %, zatiaľ čo Bitcoin o takmer 80 %. Mnohé altcoiny dokonca spadli o viac ako 90 % od svojho historického maxima.

Trhová cena sa nachádza na hodnote 4 000 bodov v čase písania článku a čelí kľúčovej rezistencii, ktorá pozostáva z lokálnych maxím. Je to prvýkrát, čo SPX vytvorilo vyššie minimum v tejto štruktúre a zároveň za taký krátky čas testuje rezistenciu bezprostredne dvakrát za sebou.

Momentum je jednoznačne na strane nakupujúcich a zdá sa, že počas tohto týždňa sa môže sentiment definitívne zmeniť. Ak sa napokon podarí prekonať rezistenciu, môže to znamenať počiatok nového bullrunu až na nové maximum. Na potvrdenie tohto scenára budú potrebné aj pozitívne makroekonomické faktory, o ktorých sme vás informovali už skôr.

Mohlo by ťa zaujímať: Pripravte sa na neistotu na trhoch a recesiu, varuje uznávaný ekonóm

Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.