ethereum defi decentralizovane financie fintech analyza

O DeFi (decentralizované financie) na tomto webe píšeme relatívne často. Tento sektor kryptomien v roku 2020 zažíva obrovský boom. V posledných týždňoch je však pod drobnohľadom a začína dosť haprovať. V priebehu 24 hodín sme zaznamenali dva hacky, ktoré navyše fungovali rovnakým spôsobom.

O väčšom z nich – Lendf.me – sme písali v tomto článku. Predchádzal mu však ešte hack projektu imBTC, ktorý vytvára tokeny kryté Bitcoinami na Ethereum blockchaine. Hackerovi sa vtedy podarilo ukoristiť 300 000 $. Neskôr ich však vrátil.

BTC veľryba Joe007 známa z Twitteru a Bitfinexu nedávno v tyráde príspevkov ponúkla svoj pohľad na DeFi.

“DeFi nie je nič iné, než ďalší pokus ETH marketérov o vyvolane hypu podobnému ICO mánii z roku 2017. Reálna hodnota DeFi projektov je však nulová.”

Podobne ako hodnota samotného Etherea.

Vtip je v tom, že cena americkej ropy nedávno padla na nulu. Viac v tomto článku.

A na Ethereum token krytý Bitcoinami má jasný názor. Nedáva žiadny zmysel!

Náš pohľad na DeFi nájdete v tomto článku – Čo je to DeFi – Decentralizácia finančného systému prinesie lepšie zajtrajšky

ANKETA

Je podľa vás nadchádzajúci Bitcoin halving započítaný do jeho ceny? Hlasovať môžete v našej ankete.

ANKETA – Je už halving započítaný do ceny Bitcoinu?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance