Benzín zdarma? Americká ropa padla na nulu a potom šla do mínusu!

0

Veľkonočná akcia! VIP, Signály a Kurzy, všetko so zľavou 50%

  • Trading11 VIP – základné analýzy, týždenné streamy a postrehy zo sveta kryptomien
  • Trading11 Signály – Prístup do VIP, k tomu viac streamov, LIVE chat na discorde a hlavne signály na nákup a predaj (nie len) kryptomien

Veľkým strachom mnohých vlastníkov Bitcoinu je, že jedného dňa padne na nulu. Každému, kto už niečo vie o kryptomenách, je však jasné, že to sa prakticky nemôže stať. Nejaký záujem o BTC tu bude vždy. To však neplatí pre americkú ropu, ktorá včera padla na nulu.

Na nulu? Na nulu! Bloomberg včera ráno napísal – nikto teraz nechce ropu.

A mali pravdu. Americká surová ropa (WTI Crude Oil) včera okolo 18:00 počas nášho streamu padla na nová All Time Low. Zachytili sme to naživo v priamom prenose. Záznam nájdete tu.

Takto vyzerá pád na nulu minúta po minúte. Po prepade na nové historické minimum (10,7 $) to netrvalo ani dve a pol hodiny:

1m WTI Crude Oil
1m WTI Crude Oil

Ale pozor! No nie je všetko. Májové futures kontrakty na surovú ropu sa prepadli do záporných čísel!

1h májové futures na surovú ropu
1h májové futures na surovú ropu

Takže… čo sa to vlastne deje? Ako môže byť ropa v záporných číslach? Znamená to, že benzínka nám po natankovaní bude platiť?

Ropa v mínuse – ako je to možné? Toto je vysvetlenie

To asi nie. poprvé ide o americkú surovú ropu a po druhé, ide o májové futures kontrakty. Tie nakupujú veľké rafinérie, ktoré budú potrebovať v máji novú ropu na spracovanie. Ropa je však počas pandémie koronavirusu nepotrebnou komoditou. Jej spotreba sa výrazne znížila a rafinérie zatiaľ žiadnu nepotrebujú. V mori čakajú obrovské tankery plné čierneho zlata, ktoré nikto nechce.

Dopyt po rope sa v apríli znížil na 29 miliónov barelov na deň, a dostal sa na čísla, ktoré sme naposledy videli v roku 1995. Táto nerovnováha medzi ponukou a dopytom sa veľmi rýchlo začala premietať aj do cien. V máji bude prebytok, no júnové futures sa zatiaľ obchodujú na 21,4$. Tie májové sú momentálne na 1,5 $. Ide o najväčší rozdiel v histórii.

Prístup do našej VIP skupiny, k signálom a kurzom obchodovania teraz ponúkame so zľavou 50%, tak neváhajte a využite to. Akcia platí do konca veľkej noci!

>>>Získajte Trading11 signály, analýzy a kurzy<<<

Ako obchodovať Bitcoin halving? – Hlavne si prestaňte domýšľať

Takže čo s tým? V apríli sa zoskupenie OPEC dohodlo na znížení produkcie ropy od prvého mája o 9,7 miliónov barelov za deň. Išlo o historickú dohodu, no ani to pravdepodobne nebude stačiť. Ťažba ropy zatiaľ pokračuje bezo zmeny. Sklady sa plnia, dopyt slabne, ceny klesajú a ak to takto pôjde ďalej, čoskoro by sa mohli prepadnúť aj júnové futures.

“Momentálne nevidíme žiadnu krátkodobú úľavu vrámci trhu s ropou … sme naďalej vážne znepokojení vyhliadkami pre ropu v blízkej budúcnosti.”

– Povedala Helima Croft, analytička spoločnosti RBC Capital so zameraním na globálne komodity

Ekonóm z Yale – Kryptomeny by mali byť v každom portfóliu! – Metóda, ktorú používajú miliardári

Zdroj:
financnytrh.com

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre