Zlato – najlepšia istota v čase krízy – Oplatí sa nakupovať aj keď je najdrahšie v histórii?

0
zlata bana poistovne

Zlato má naozaj blízko k tomu, aby sa na trhu s týmto drahým kovom vytvorilo nové historické maximum. Ak sa to do konca leta zlatu podarí, tak je to približne deväť rokov od prasknutia vtedajšej bubliny na drahých kovoch. Čo sa týka striebra, tak to je na tom oveľa a oveľa horšie. Aktuálna cena je na míle vzdialená maximálnym hodnotám z roku 2011 a nie je ani veľmi pravdepodobné, že by sa počas tohto roka k nim malo striebro hoci len priblížiť.

Aktuálna situácia na 1D TF spotového trhu zlata

analýza zlato

Ako sami vidíte, tak trh so zlatom sa po marcovom páde nielen úplne zotavil, ale aj pripísal zisk. V súčasnosti kurz zlata konsoliduje v rámci zakreslenej býčej vlajočky a možno to teda brať ako prípravu na breakout up. Žlto zaznačená S/R úroveň je hladina pri historickom maxime z roku 2011, takže naozaj môžete sami vidieť, že sme blízko. V podstate trhu stačí prekonať len štyri rezistenčné levely, aby bolo hotovo. Konkrétne sú to S/R levely 1 756 USD/uncu, 1 794 USD/uncu, 1 837 USD/uncu a posledný 1 903 USD/uncu. Za predpokladu breakoutu z vlajočky je dosť vysoká šanca, že do konca leta tu budeme mať nové historické high.

To je obrovská udalosť a môže odštartovať na zlate divoký bull run, ktorý potom môže pokojne 2 – 4 roky trvať. Avšak bull run na zlate by automaticky znamenalo aj potvrdenie toho, že je na akciovom trhu problém, pretože investori do niečoho tzv. utekajú a prelievajú svoj kapitál práve do drahých kovov. Zlato už v podstate posilňuje skoro päť rokov, ale až posledných cca 18 mesiacov je ten trend taký agresívny. Prvý významnejší impulz vlastne prišiel v čase, keď sme mali na jeseň 2018 prvý veľký prepad na akciovom trhu.

Premýšľate nad kúpou zlata? Prečítajte si 3 dôvody, prečo teraz zlato letí hore

Aktuálna situácia na 1D TF trhu so striebrom (CFD)

analýza stříbro

Ako som už hovoril, tak striebro je na tom oveľa horšie a zatiaľ si môže o nových maximách iba nechať tak zdať. Predsa len, ono sa to možno nezdá, ale striebro má oveľa väčší potenciál rastu. Prečo? Pretože je oproti zlatu extrémne lacné a má oveľa väčšie využitie v priemysle. Má to teda svoje pozitíva, ale aj negatíva.

V každom prípade kurz striebra taktiež konsolidoval v býčej vlajočke a máme tu čerstvý breakout. Vďaka tomuto breakoutu môžeme skôr očakávať, že trh bude chcieť zotrieť tie straty z marca. Čo znamená, že očakávaná cena je v priebehu pár týždňov cca 18 USD/uncu. Najprv však musí prekonať niekoľko zaznačených S/R hladín.

Cena Ropy zase rastie! – Koniec lacného benzínu a nafty?

Záver

Hneď ako sa zlatu podarí prekonať aktuálne historické maximum, tak sú ceny nad 2 000 USD/uncu veľmi reálne. Ako veľmi vysoko sa však cena môže vyšplhať je čisté hádanie, pretože úrovne nad 1 900 USD sú proste neprebádaná oblasť. To sú holt tie obmedzenia vyplývajúce z technickej analýzy. Respektíve, bez historického price action to máme trochu obmedzené, ale stále sú tu k dispozícii potrebné indikátory technickej analýzy. Čo sa týka striebra, tak tam je potenciál veľký. Striebro je proste extrémne lacné a predáva sa hlavne vo fyzickej podobe. Na druhej strane vidno, že pre špekulantov trh so striebrom nie je zatiaľ nijako zaujímavý. 

Čo čítať ďalej?

Grafy naznačujú, že nás čaká ďalší prepad ekonomiky! Bude horší, než ten z marca?


Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme, kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácií, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článek.

Ak sa chcete naučiť lepšie obchodovať, skúste našu Školu (ZDARMA).

Ak nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu, určite vám pomôže náš slovník.


Táto analýza je len orientačná a neslúži ako odporúčanie na kúpu alebo predaj. Situácia na trhu sa kedykoľvek môže zmeniť. Špekulatívne obchody na krypto trhoch sú veľmi rizikové !!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Jaroslav Jarolím.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance