usa socha slobody ekonomika prepad kolaps

Máme pár dní od poslednej analýzy na akciové indexy NASDAQ a S & P 500 a je asi na čase pozrieť sa znova na tieto trhy, pretože sa nám tam niečo zaujímavé rysuje. A to niečo zaujímavé by mohlo definitívne poslať akciový trh zase ku dnu. Ako viete práve z poslednej analýzy, tak záver minulého týždňa bol v červených číslach a po open aktuálneho týždňa naopak trhy zelenajú. Poďme sa už teda pozrieť na samotné grafy.

Aktuálna situácia na 4H TF indexe S & P 500 (Futures)

analýza S&P 500

Prepad kurzu sa zastavil na lokálnom S/R leveli 2 779 bodov (zámerne nie je zaznačené, aby graf nebol prepchatý), kde došlo aj k odrazu up. V týchto chvíľach cena naráža na S/R hladinu 2 877 bodov, čo ako iste viete z minulej analýzy, tak je jedna z kľúčových úrovní. Ovšem samotný pohyb k tejto úrovni naznačuje, že je tu naozaj možnosť vytvorenia reverznej štruktúry H & S (Head & Shoulders). Do grafu som tak hrubo načrtol, ako by pravé rameno mohlo vyzerať, ale neberte to samo o sebe ako niečo relevantné.

Pokiaľ dôjde k vytvoreniu patternu, tak môže vo výsledku vyzerať aj dosť odlišne. Najdôležitejšie je však povedať si, že samotné „narysovanie“ tohto útvaru by dávalo jednak zmysel a taktiež by sa downtrendová štruktúra mala o čo tzv. oprieť. Na druhej strane istota vo vytvorení grafického útvaru neexistuje. Respektíve, všimnite si, že objemy v mieste, kde je „hlava“, sú príliš nízke. Čo jednoducho nepotvrdzuje, že by mal byť v grafe H & S.

Indikátory

Ako môžeme vidieť z indikátora RSI, tak odraz prebehol cca na 30 bodoch. Hraničná úroveň medzi „normálnymi“ a „prepredanými“ hodnotami zafungovala celkom dobre ako support. Na MACD máme čerstvo po bullish crosse, čo by mohlo medveďom pokaziť náladu.

Aktuálna situácia na 4H TF indexe NASDAQ (Futures)

analýza nasdaq

Na trhu s futures na NASDAQ je situácia obdobná, pretože trhová štruktúra začína tiež pripomínať reverzné H & S. Akurát s tým rozdielom, že tu je kurz oveľa bližšie k predchádzajúcemu high. A ak sa podarí predchádzajúci lokálny vrchol prekonať, tak je pattern pasé. Možno sa už do konca týždňa presvedčíme, ako sa celá situácia vyvrbí.

V každom prípade kurz práve teraz atakuje kľúčovú rezistenciu, ktorú predtým trh nedokázal využiť ako support. Je teda dosť pravdepodobné, že cena znova neprerazí. A keby aj áno, tak skúsenosť z minulého mesiaca nám ukázala, že to potom môže ľahko zase zlyhať.

Indikátory

Čo sa týka RSI, tak to je vcelku neutrálne. Na MACD je čerstvo po bullish crosse.

Záver

Všetci čakáme a čakáme na to, ako sa akciový trh zosype a ono stále nič. Možno bude tou odpoveďou reverzné H & S, čo je vo finálnej podobe solídne potvrdenie na pokračovanie pádu. Predsa len by to dávalo celkom logiku, pretože ten niekoľkotýždňový rast bol celkom silný a možno som napríklad ja osobne bol dosť naivný, keď som si myslel, že na obrat stačí odraz od jednej z kľúčových rezistencií. Reverzný pattern H & S by celú situáciu akurát sprehľadnil a urobil tomu poriadok.

Čo čítať ďalej?

FED prestáva nafukovať akciové indexy – Prichádza riadený pád ekonomiky?


Ako použiť túto analýzu?

Trading11 nie je stránka, na ktorej vám povieme, kedy nakúpiť a kedy predať. Naším cieľom je dať vám dostatok informácií, aby ste boli schopní urobiť správne rozhodnutie. Ak chcete vedieť, ako používať analýzy na našej stránke, prečítajte si tento článok.

Ak sa chcete naučiť lepšie obchodovať, skúste našu Školu (ZDARMA).

Ak nerozumiete nášmu krypto-trading-slangu, určite vám pomôže náš slovník.


Táto analýza je len orientačná a neslúži ako odporúčanie na kúpu alebo predaj. Situácia na trhu sa kedykoľvek môže zmeniť. Špekulatívne obchody na krypto trhoch sú veľmi rizikové !!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Jaroslav Jarolím.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance