Zlá správa pre Ripple? Visa hlási príchod na blockchain!

2

Visa spustila platformu na cezhraničné platby medzi finančnými inštitúciami, založenú na blockchain technológii. Vstupuje tak na pole, kde aktuálne pôsobí Ripple s XRP tokenom a stáva sa tak hlavným konkurentom v boji o priazeň svetových bánk a finančných spoločností.

Podpora menších inštitúcií

Visa spustila platformu „business-to-business“ na zvýšenie efektivity cezhraničných transakcií pre menšie finančné inštitúcie. Menšie inštitúcie sa predtým museli spoliehať na služby väčších sprostredkovateľských bánk, čo spôsobilo potenciálne oneskorenie a vysoké poplatky.

Visa B2B Connect softvér

Visa sa na technológii blockchainu rozhodla spolupracovať s duom IBM a Linux. Spoločne stvorili na softvéri Hyperledger Fabric blockchain platformu založenú na zvýšenie transparentnosti a sledovateľnosti transferu, z čoho plynie, že platforma nie je decentralizovaná.

B2B Connect uľahčuje priame bankové spojenie, pričom platobné poplatky sú uvedené vždy dopredu. V súčasnej dobe má 30 platobných koridorov, ale do konca roka plánuje tento nárast zvýšiť na 90.

Pozrite si VIDEO – Takto XRP dosiahne 10 000 $ a nahradí Bitcoin a fiat

Je to teda konkurencia pre ostatných poskytovateľov?

Visa sa nechala počuť, že B2B Connect by mal skrátiť cezhraničné platby na 1 – 2 dni, avšak s touto rýchlosťou jej môže s kľudom konkurovať napríklad GPI.SWIFT, čo je vylepšená verzia originálneho pomalého SWIFT transferu, ktorý trval niekoľko dní. GPI dokáže spracovávať väčšinu platieb do 24 hodín a snaží sa ďalej skracovať dobu napríklad partnerstvom s R3 a Ripple.

Má sa Ripple báť ?

So svojou globálnou platformou pre transakcie v reálnom čase sa spoločnosť Ripple týchto nováčikov vo svojom trhovom priestore z hľadiska rýchlosti pravdepodobne nebude báť. Takmer neuveriteľne vysoká miera zlyhania spoločnosti SWIFT 6 % je už dlho jednou z kľúčových marketingových stratégií spoločnosti Ripple. Tým, že Visa predstavila takmer rovnaké podmienky ako SWIFT až na percento chýb, stále sú ďaleko za Ripple čo sa týka rýchlosti.

Jediným problémom by mohla byť značka a dosah spoločnosti Visa, avšak Ripple si za dobu pôsobenia v tomto odvetví vybudoval tiež svoje meno.

Coinbase končí s XRP? Tu je všetko, čo potrebujete vedieť

Záver

Visa sa snaží držať krok s technológiami, ktoré prichádzajú a chce tak nastúpiť do vlaku s kryptomenami, ktorý sa rozbieha. Nemyslím si však, že práve dokáže konkurovať lepším podmienkam Ripple a nemyslím si, že ľudia budú dávať prednosť pomalšiemu a drahšiemu pred rýchlym s minimálnymi stratami čo sa týka poplatkov. Už predtým tu bol JPMorgan s ich vlastným coinom a nakoniec sa ukázalo, že to je len interná mena na prevody medzi účtami, nie plnohodnotná kryptomena.

Zdroj:
bitcoinist.com

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
2 Comments
oldest
newest most voted
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre
Marek

Mohli by ste, prosím, pravidelne komunikovať aj nové informácie o XRP? Keďže aktuálny spor medzi Ripplom a SEC má priamy vplyv na cenu, prípadne nové info môžu slúžiť aj ako signál na nákup alebo predaj. Posledné info sú z pred pár dní a sú verejne dostupné na webe.
Ďakujem.

samslav84

Ahoj, keď sa niečo opraví, väčšinou o tom píšem 🙂