Na týchto hladinách treba nakupovať, ak Bitcoin padne pod 30 000 $

0

Bitcoin sa zatiaľ drží nad podpornou hladinou 30 000 $, no ak sledujete kryptomagazin, iste ste si všimli, že sa včera pozrel aj nižšie. Súčasné lokálne minimum sa nachádza na hladine 28 800 $, kde Bitcoin otvoril tento rok. Práve tam sa nachádza spodok supportu. ktorý momentálne testujeme. Ak support vydrží, bude to bullish signál pre celý trh a dôvod na nákup. Postačí, ak Bitcoin vytvorí vyššie high a zruší tak lokálny downtrend.

Na grafe BTC/USD sa nám vytvára akási formácia. Momentálne nie je jasné, či ide o falling vedge alebo pravouhlý trojuholník. V hre sú obe možnosti, no dopad na trh to má viac menej rovnaký. Bitcoin sa drží pod klesajúcou trendline (viď. graf) a pokiaĺ pod ňou ostane, na nové historické maximum môžeme rovno zabudnúť.

4h BTC/USD - Bitstamp
4h BTC/USD – Bitstamp

V tomto lokálnom downtrende môžeme ostať ešte relatívne dlho. Rozhodnúť sa v kľude môže až niekedy vo februári. V prípade, že by sme nakoniec definitívne padli pod 30 000 $, korekcia bude pokračovať a my dostaneme skvelé príležitosti na nákup.

Tu si môžete prečítať aktuálnu technickú analýzu Bitcoinu od nášho ekonóma:

(článok pokračuje pod odkazom)

ANALÝZA-Druhý selling climax na Bitcoine, obráti všetko ešte pullback up?

CME gapy nám dávajú približné hladiny supportov

Bitcoin sa v decembri veľmi nezastavoval, takže nie je jasné, na ktorých cenách na nachádza väčšia likvidita, no z grafov môžeme vypozorovať nejaké supporty. Pomôže nám v tom aj graf Bitcoin futures kontraktov burzy CME, kde pozorujeme dva veľké gapy. V prípade, že bude korekcia pokračovať, pravdepodobne vyplníme aspoň ten väčší.

CME Bitcoin futures graf
CME Bitcoin futures graf

Gapy vznikajú preto, že na CME sa cez víkend neobchoduje. Trh ich má tendenciu vyplniť, no nedeje sa to vždy. Každopádne, ten väčší gap končí na cene 23 725 $, čo je približne 5000 $ pod súčasným lokálnym minimom. Ten menší gap z polovice decembra začína na cene 18 150 $.

Podrží nás magická hladina 20 000 $?

Všetky “desaťtisícovky” v minulosti slúžili sko silne technické hladiny, cez ktoré Bitcoin prechádzal dlho. Veď aj teraz v januári sa odrazil od 40 000 $ a teraz ho podržala hladina 30 000 $.

Na cene 20 000 $ (vlastne tesne pod ňou) sa celé tri roky nachádzalo historické maximum, ktoré Bitocin dosiahol 17.12.2017 a je dosť zvláštne, že Bitcoin ju poriadne zhora neotestoval. Iste, v novembri a decembri 2020 sme zaznamenali 3-týždňovú konsolidáciu pod 20k, no potom veci nabrali rýchly spád. Obchodníkom teda chýba nejaký dotyk zhora a mnohí naň čakajú.

Je dosť možné, že aby sme mohli ďalej stúpať, musíme najprv dôkladne otestovať 20k a až sa na burzách vytvorí dostatočný objem objednávok, Bitcoin bude schopný vyraziť vyššie. Včera sme sa vás v ankete opýtali, či očakávate korekciu na dvadsať tisíc dolárov. Ak ste ešte nehlasovali, môžete tak urobiť teraz:

Sorry, there are no polls available at the moment.

Môže vás zaujímať: Analytici JP Morgan podporili populárny naratív Bitcoinu a nahnevali kolegov, ale aj tak sa všetci mýlia

Záver

Bitcoin je aktuálne v bullish časti cyklu a neočakávame, že by teraz mohlo prísť obdobie tvrdého medvedieho trhu. Do trhu s kryptomenami teraz prúdi ohromné množstvo kapitálu od inštitucionálnych ivnestorov, ktorí vo velkom skupujú všetko, čo sa dá. V časoch, keď amerika tlačí bilióny dolárovb ročne, všetci hľadajú alternatívne investície, ktoré by ich mohli ochrániť pred infláciou a Bitcoin je vďaka tomu veľmi populárny.

Aby sme sa však mohli vydať objavovať nové historické maximá, trh musí najprv otestovať niektoré dôležité hladiny a vytvoriť si pevný základ pre ďalší rast. Možno sa ním nakoniec stane hladina 30 000 $ a nižšie už nepôjdeme. No v prípade, že by sme definitívne klesli pod, toto sú ceny, ktoré treba sledovať:

  • 23 725 $
  • 20 000 $
  • 18 150 $

Chcete tipy na ďalšie zaujímavé coiny? Spoločnosť Grayscale plánuje pridať do portfólia ďalšie mince! Špekuluje sa, že to bude práve týchto päť kryptomien:

Toto je 5 kryptomien, ktoré Grayscale pravdepodobne pridá do najväčšieho portfólia na svete!

Disclaimer/ Tento článok slúži iba pre prehľad, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť.
1 1 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre