Nejeden indikátor nasvedčuje, že hranica 5 400 dolárov nemusí byť ani zďaleka taká nepredstaviteľná, ako sa aktuálne na prvý pohľad zdá. Potom, čo Bitcoin po dlhom čase atakoval hranicu 9 000 dolárov, si všetci začali myslieť, že parabolický rast „to the moon“ sa nám blíži. Avšak posledné 2 týždne nás trošku vrátili nohami na zem (a cenu Bitcoinu potlačili dole). To je iba dobre, pretože sa nám aspoň nezopakuje situácia z roku 2017. Je však korekcia až na hranicu 5 400 dolárov taká pravdepodobná?

Fibonacci levels nepustia

Analýza hlavných support a resistance levelov tradera Josha Ragera poukázala na to, že Bitcoin pred ďalším bull runom môže ešte poriadne klesnúť. Pomocou Fibonacci levelov poukazuje na to, že najzákladnejšie ceny, na ktoré si treba dávať pozor, sú na hranici 6 800 dolárov, 6 100 dolárov a práve už spomínaná hranica 5 400 dolárov.

Najpodstatnejšou hranicou by však mal byť level 6 800 dolárov, kedy je na Bitcoine naozaj silný support. Táto hranica sa v minulosti už niekoľkokrát ukázala ako veľmi podstatná (či už rezistencia alebo práve support) a preto je pravdepodobné, že keby sme išli do krátkodobej korekcie, práve pri tejto cene by sa „lámal chlieb“ pri rozhodovaní ďalšieho trendu.

Pri týchto hodnotách sa takisto očakávajú veľké objemy obchodovania, či už zo strany býkov alebo medveďov. No a práve ak by táto hranica (6 800 dolárov) nevydržala tlak medveďov a cena by sa prepadla nižšie, tak by sme sa mohli dostať až na hranicu 5 400 dolárov. Tá by mala byť ďalšou silnou podporou.

Záver

Pravdepodobne všetci dúfame, že tak nízko sa už nedostaneme (iba žeby ste stále mali ešte málo nakúpené). Čo sa Josha Ragera týka, pád až na túto hranicu nevidí ako najpravdepodobnejší, ale určite ho nevylučuje. Na túto hranicu však ešte stále upozorňuje viacero traderov, ako napríklad veterán a jeden z najväčších traderov v tomto sektore Peter Brandt. Ten upriamuje najviac pozornosti na hranicu 6 800 dolárov.

Čo čítať ďalej?

[Seriál] Po stopách kritikov kryptomien – Warren Buffett – časť 2.

Zdroj:
cryptopotato.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of