canada bitcoin

Kanadské mesto Vancouver uvažuje o kompletnom zákaze bitcoinových bankomatov. Údajne kvôli problémom s praním špinavých peňazí!

Starosta Vancouveru, Kennedy Stewart, navrhol úplný zákaz bitcoinových bankomatov v súvislosti s rastúcim počtom prípadov prania špinavých peňazí.

Zločinci si údajne môžu kúpiť bitcoinový bankomat pre svoju vlastnú potrebu za pár tisíc dolárov a potom tu vkladať svoju hotovosť „toľkokrát, koľkokrát je potrebné“.

Orgány očakávajú, že tento rok dostanú 840 hlásení týkajúcich sa digitálnych mien, čo je trikrát viac, než koľko ich bolo v minulom roku.

Kanada je svetovou dvojkou v počte kryptobankomatov

Podľa CoinATMRadaru je v Kanade 694 kryptobankomatov, z toho 76 vo Vancouveri. Nad Kanadou je už len USA, kde ich majú 3 140.

Bola by to celkom bolestivá strata pre kryptokomunitu. Čo do počtu automatov je totiž kanadský Vancouver na treťom mieste. Predbehne ho už len Montreal (103) a Toronto s 203 kusmi kryptomenových bankomatov.

Najhorší by bol lavínový efekt. Ak by sa jednému z týchto väčších miest podarilo BTC automaty naozaj odstrániť, mohli by postup osvedčený praxou skúsiť aj iné mestá.

Skoro každú vec na svete možno používať viacerými spôsobmi

Sú ľudia, ktorí majú z BTC automatov radosť, pretože si chcú žiť svoj kryptosen. A sú ľudia, ktorí prišli na to, že sa s nimi dajú robiť aj iné veci…

Minulý mesiac bolo napríklad v Španielsku zatknutých osem ľudí za údajné pranie špinavých peňazí. Organizovaná skupina nakupovala vo veľkom kryptomeny za „nečisté“ peniaze. Potom ich z kryptobankomatov vyberali po menších čiastkach a uvádzali ich späť do obehu.

Ako je na tom s BTC bankomatmi ČR?

V Prahe ich je približne 43 kusov, ak poznáte ich lokáciu, pripadá vám to, že sú na každom rohu. S výberom teda nie je problém. Ostrava a Brno majú po štyroch kusoch, zvyšok má často len jeden…

Môžete si tiež prečítať: [Z ciest] V Berlíne nie sú žiadne BTC automaty a platba mobilom je sci-fi 

Čo by sme podľa vás mali robiť, aby k zákazu BTC bankomatov nedošlo aj u nás?

Čo pozrieť?

[Video] Tento Bitcoin ATM sa zbláznil – pozrite sa, ako zo seba chrlí fiat

Zdroj: 
cointelegraph.com

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz Matuszyński.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.