SHIB a DOGE analýza cien
SHIB a DOGE analýza cien. Zdroj: Shutterstock.com/Adisak Riwkratok

Dve najznámejšie meme mince SHIB a DOGE zaznamenali v predošlom roku strhujúce zisky, ktoré im môžu závidieť mnohé highcapové mince. Prešlo však už mnoho mesiacov od týchto ziskov, a preto je na mieste otázka, či sa ešte vôbec niekedy dočkáme ďalšieho ošiaľu psích meme coinov.

SHIB

SHIB sa v súčasnosti nachádza zhruba 73,50 % pod svojím ATH. Ide tak o dlhodobo významnú korekciu. Napriek tomu, že cena pokračuje sideway od začiatku roka a formuje symetrický triangel, stále neindikuje býčie oživenie. Z krátkodobého hľadiska preto sledujeme support 2 000 sth, kam aj cena smeruje.

Z dlhodobého hľadiska však cena SHIB môže padnúť aj nižšie, ak by prevládal medvedí sentiment na trhu aj ďalšie mesiace. V súčasnosti však prebieha akumulácia tokenov ethereovými veľrybami, čo by mohlo hnať cenu presne opačným smerom, teda hore.

SHIB/USD 1D
SHIB/USD 1D. Zdroj: TradingView

Chceš nakúpiť a obchodovať kryptomeny? Burza Binance je aktuálne najlepšie hodnotenou burzou na svete s veľmi lacnými poplatkami za nákup. Vytvor si teraz účet cez náš >>>zľavový odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na poplatky pri obchodovaní.

Prečítaj si tiež – Ktoré kryptomeny majú najvyššiu návratnosť investícií pri stakingu?

DOGE

Dogecoin je od svojho ATH vzdialený už vyše 80 %, hoci z iného časového intervalu v porovnaní so Shiba Inu. Aj tu cena nedávno kontaktovala rezistenciu fungujúcu dlhé mesiace a pokračuje smerom nadol. Support, ktorý je kľúčový, je na hladine cca 0,06 $. Posledné minimum je na hladine 0,11 $.

Uzatváranie klinu môže trvať aj ďalší mesiac a psí coin má ešte priestor na pokračovanie tejto štruktúry.

DOGE/USD 1D
DOGE/USD 1D. Zdroj: TradingView

V oboch prípadoch môžeme zhodnotiť, že najbližšie obdobie sa nebude konať žiadny bullrun podobný tomu poslednému. Navyše, z krátkodobého hľadiska vyzerajú štruktúry meme mincí skôr bearish. Napriek tomu v budúcnosti môžu ceny dosiahnuť opäť slušné rasty ak zotrvá býčí sentiment na trhu. Targetovať nad posledné ATH je však odvážne.

Mohlo by ťa zaujímať – Čo ukázalo prvé stretnutie Bitcoinu s vysokou infláciou?

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre