Záujem o bitcoin takmer vymrel: Investori už oň nemajú taký záujem, ako v minulosti

Analýzy Záujem o bitcoin klesá
Záujem o bitcoin klesá. Zdroj: shutterstock.com/TG23/byswat/Illust_monster
BITmarkets BITmarkets

Mesačné objemy kryptomenových búrz naďalej klesajú a sú na ceste dosiahnuť čísla z roku 2019. Minimálna aktivita na trhu s digitálnymi aktívami vyústila do jedného z najviac neaktívnych mesiacov v obchodovaní s digitálnymi aktívami za posledné roky. Spotové obchody v máji 2023 zaznamenali, ako upozornil portál theblock.co, približne 3-krát nižšie objemy, ako boli v máji 2021 a 2020.

Znížené objemy na kryptomenových zmenárňach môžu byť z rôznych dôvodov, napríklad odchod niektorých veľkých spoločností z kryptomenového trhu, prechod na decentralizované zmenárne, svetová ekonomická kríza.

Bude záujem o kryptomeny naďalej klesať?

Sell in May and go away. „Predaj v máji a choď preč” je známe príslovie vo financiách. Vychádza z historicky nedostatočnej výkonnosti akcií počas 6 mesačného obdobia od mája do októbra. Prichádza leto, a ako sme zvyknutí z predošlých rokov, veľkí hráči predali svoje investície v máji a opäť sa vrátia do svojich vôd v septembri.

Záujem o nákup bitcoinu klesá

Záujem o nákup bitcoinu klesá. Zdroj: coinmarketcap.com

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Oplatí sa teda vôbec obchodovať? Po minulé roky sme síce zažili znížené objemy obchodovania, čiže celkový záujem, ale je dobré nezabudnúť, že niektoré letné sezóny nezostali úplne „mŕtve”. Nikto nedokáže jednoznačne povedať, že to tak bude aj tento rok. Kľudne môže prísť v kryptomenovom sektore lokálny „hype”, napríklad na NFT, AI projekty alebo niečo úplne nové, čo privedie objemy späť do kryptomenových zmenární. 

Ako je na tom bitcoin?

Keď sa pozrieme na objemy obchodovania bitcoinu, vidíme jednoznačnú vec. Objemy obchodovania sú na úrovni z roku 2020. Tak ako celý krypto trh, aj bitcoin čaká, či v lete príde nejaká novinka a naženie peniaze do trhu alebo si počkáme na september, keď sa veľkí hráči opäť vrátia do svojich kresiel.

Obchodne objemy kryptomien dosahujú minima

Obchodne objemy kryptomien dosahujú minima. Zdroj: theblock.co

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku

Trhová kapitalizácia kryptomien pevne stojí na úrovni 1,13 bilióna dolárov. Ak však hovoríme o dvoch najväčších svetových kryptomenách, BTC a ETH, ktoré boli až do minulého mesiaca jasne na čele rebríčkov, teraz prešli do neutrálneho režimu. Bitcoin sa v čase písania tohto článku obchodoval na úrovniach 26 900 USD a ethereum okolo 1 860 USD.

Odborníci na kryptomeny sa domnievajú, že súčasná situácia je pohodlná, ale cesta k zotaveniu je stále veľmi dlhá, keďže väčšina mien stále veľmi zaostáva za svojimi historickými maximami. Napríklad, bitcoin je stále o 50 % nižšie zo svojej historicky najvyššej úrovne, ktorá bola v novembri 2021 na úrovni 69 000 USD. Podobne ethereum, ktoré sa teraz obchoduje na úrovniach okolo 1 900 USD, sa v roku 2021 dotklo historicky najvyšších úrovní 4 000 USD.

Dobrou správou však je, že rok 2023 dokázal absorbovať všetky veľké straty, ktoré trh utrpel v roku 2022. Ak sa pozrieme na aprílové čísla, BTC a ETH vzrástli o 17 % a 46 % (za posledných 12 kalendárnych mesiacov), čo je pozoruhodný výkon. Podobne aj cardano (ADA), zaznamenalo v prvých štyroch mesiacoch tohto roka viac ako 50 % nárast.

Prečítaj si aj: Európanom sa do 4 rokov zmení život. ECB predstavila plán zavedenia digitálnych peňazí

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: