Súkromie kryptomien viac nemá šancu. Binance delistuje viaceré kryptomeny s vysokou mierou súkromia

Kategorie: Altcoiny, Novinky
Binance delistuje monero
Binance delistuje monero. Zdroj: shutterstock.com/Wit Olszewski/Primakov

Regulačné opatrenia Európskej únie pod označením MiCA, ktoré boli v apríli schválené v Európskom parlamente, ako sme vás o tom informovali, sa začínajú prejavovať v kryptomenovom svete. Spoločnosť Binance svojim klientom oznámila, že s účinnosťou od tohto mesiaca, delistuje z burzy 12 kryptomien, na čele s monerom, ktoré majú prívlastok „vysoko súkromné“. Informuje o tom portál Cryptonomist. Dotkne sa to najprv štyroch krajín a postupne celej európskej regulácie.

Európa už netoleruje súkromie odosielateľov

Podľa nového regulačného rámca kryptomien, ktorý v Európskej únii začne platiť predbežne od 1. januára 2024, sú všetky kryptoburzy povinné preverovať svojich klientov pomocou KYC a AML. Tieto dve overenia, už roky bežné v klasickom finančnom svete, majú za cieľ identifikovať potenciálnych nelegálnych účastníkov kryptotrhu a zabrániť praniu špinavých peňazí a financovaniu terorizmu. Viaceré burzy už v predstihu začali praktizovať tento proces a klienti dostali upozornenia na povinné vykonanie AML (KYC bolo povinné už skôr).

Tieto opatrenia sa dotýkajú aj tokenov, ktoré boli vytvorené ako vysoko súkromné a zo svojej povahy majú za cieľ zakryť identitu odosieľateľa. Nakoľko burze znemožňujú identifikovať pôvod transakcie v prípade podozrenia na nelegálnu činnosť, regulované burzy ich musia postupne odstrániť zo svojho portfólia a znemožniť tak svojim klientom ich využívať na transakcie. Toto nariadenie sa zatiaľ dotýky štyroch krajín – Španielska, Poľska, Talianska a Francúzska, ktoré už svoju legislatívu stihli nastaviť v sprísnenom móde, podľa regulácie MiCA.

Transakcie s monerom na Binance končia

Transakcie s monerom na Binance končia. Zdroj: shutterstock.com/Wit Olszewski

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

 

Na anonymitu môžeme zabudnúť

Ako sme informovali v článku Európska únia prijala zákon, ktorý sa dotkne aj teba – všetky kryptomenové transakcie budú sledované, regulácie kryptomien popierajú samotný primárny princíp kryptomien, ktorým je anonymita. Nakoľko v posledných rokoch začali byť kryptomeny výrazne zneužívané na nelegálnu činnosť, zodpovední ich začali perzekvovať ako celok, aj keď mnohé z nich sú vo svojej podstate skvelými tokenmi.

Delistovaných z Binance bude nasledovných 12 kryptomien: Monero (XMR), Zcash (ZEC), Dash (DASH), Verge (XVG), Beam (BEAM), Decred (DCR), Secret (SCRT), Horizen (ZEN), MobileCoin (MOB), Navcoin (NAV), Firo (FIRO), and PIVX (PIVX).

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Všetci používatelia, ktorí aktuálne na burze Binance vlastnia niektorý zo zmienených tokenov, boli emailom vyzvaní, aby si kryptomeny previedli na iné burzy, prípadne vlastné kryptopeňaženky. Môžeme očakávať, že v prípade úplného zavedenia MiCA do praxe, príde aj ku ďalším obmedzeniam, ktoré postihnú mnohých majiteľov kryptomien.

Prečítajte si tiež: Prichádza zmena. Najväčšie svetové banky majú dôvod na paniku