Bitcoin a slabá aktivita v sieti.
Bitcoin a slabá aktivita v sieti. Zdroj: Shutterstock.com/lunopark

Aktivita v bitcoinovej sieti slabne, čo potvrdzuje ak on-chain metrika rozobratá v článku. Zdá sa, že dopyt po hlavnej kryptomene nie je dostatočný na to, aby zvrátil dlhotrvajúcu korekciu, ktorá sprevádza kryptomenový trh celý rok 2022.

Graf nižšie zobrazuje aktuálny trend počtu aktívnych adries v bitcoinovej sieti. Ide o jednu zo základných on-chain metrík. Aktívna adresa je každá adresa, ktorá v daný deň buď prijala alebo odoslala úspešne platbu. Ako vidíme, z dlhodobého hľadiska aktívne adresy rastú, no posledný rok sú na veľmi nízkej hodnote.

Bitcoin: počet aktívnych adries
Bitcoin: počet aktívnych adries. Zdroj: Glassnode

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Známy analytik varuje: „Je vysoko pravdepodobné, že Bitcoin počas najbližších dní padne až na 16 000 dolárov“

Prečo je to pre Bitcoin zlé?

Ak je v sieti málo aktívnych adries, priamo to hovorí o tom, že nie je ochota obchodovať BTC. Preto neexistuje dostatočný dopyt na potlačenie ceny smerom hore. A aj keď vidíme za posledný rok rast, je iba mierny, pretože sieť je obchodovaná iba s malou používateľskou základňou.

Navyše, ak by trend pokračoval a vypadol z rastúceho kanála, išlo by o hodnoty, ktoré sme na trhu nevideli roky. Ak teda nie sú aktívne adresy dostatočné, znamená to, že na trhu je málo krátkodobých držiteľov do 3 mesiacov. Obe metriky poukazujú na pokračujúcu korekciu. Ak však v budúcnosti budú aktívne adresy a krátkodobí držitelia rásť, bude to znamenať reverziu trendu.

Mohlo by ťa zaujímať: Bitcoin stratil už vyše 500 miliárd dolárov v roku 2022

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance