Zarábajte kryptomeny úplne zadarmo a pasívne – toto je najlepšie metóda

  • Staking je jedna z najlepších možností, ako pasívne zarábať peniaze na kryptomenách.
  • Staking je dostupný pre každého a môžete začať už od pár eur.
  • Máme pre vás typ stakingu, ktorý môže priniesť v nasledujúcich rokoch výrazné zhodnotenie.
Novinky Staking BTMT od BITmarkets
Staking BTMT od BITmarkets. Zdroj: shutterstock.com/QuirkCraft Studio/Blazo/ronstik
BITmarkets BITmarkets

Kryptomeny môžete len nakúpiť a čakať, no trh ponúka omnoho viac príležitostí. Dokonca niektoré formy investovania do kryptomien nevyžadujú vysoký vstupný kapitál a ani aktívnu správu portfólia. Jednou z takýchto metód je staking, ktorý si predstavíme v tomto článku.

Vysvetlíme si, čo to staking vôbec je a ako funguje. Následne si ukážeme, ako a kde viete využiť túto formu investovania na kryptomenovom trhu. Ide totiž o pasívny príjem, čo je cieľom a snom nejedného investora. To znamená, že inkasujete zisk bez toho, aby ste aktívne vykazovali akúkoľvek činnosť alebo úsilie.

Ak chcete dosiahnuť vysoký pasívny príjem, väčšinou platí, že trvá dlhé roky, kým sa k tomu dopracujete. To ale neplatí pre staking. Samozrejme, kľúčovú úlohu hrá výška vstupnej investície, no staking je dostupný pre každého už od pár eur.

Čo je staking?

Pomocou neho môžete svoje digitálne aktíva uzamknúť do siete a zarobiť si pasívny príjem bez toho, aby ste ich predávali. V niektorých ohľadoch je podobný vkladu hotovosti na sporiaci účet s vysokým výnosom. Banky požičiavajú vaše vklady a vy inkasujete zisk v podobe úroku. Presne podobne funguje aj staking.

Čo je staking?

Staking je spôsob, vďaka ktorému dokážete generovať pasívny príjem z investície. Stačí do siete vložiť kryptomeny a inkasujete úrok. Staking je možný pre kryptomeny, ktoré fungujú na mechanizme Proof of stake (PoS).

Proces je veľmi jednoduchý. Do siete vložíte kryptomenu a vďaka tomu zvyšujete celkovú likviditu. Za toto poskytnutie likvidity vás kryptomenové platformy odmeňujú úrokom. Výška úrokov je premenlivá a predovšetkým závisí od doby uzamknutia a taktiež flexibility stakingu. Väčšinou totiž máte na výber zvoliť si staking, s ktorým nemôžete počas istej doby manipulovať, alebo taký, s ktorým môžete.

Obchodujte na BITmarkets

Obchodujte na BITmarkets. Zdroj: BITmarkets

Po prečítaní toho článku by ste mali mať jasný prehľad o tom, ako staking funguje a kde s ním začať. Jedna z najlepších príležitostí v súčasnosti je staking tokenu BTMT (BITmarkets Token) od spoločnosti BITmarkets. Hovoríme o kryptomenovej burze, ktorá výrazne expanduje aj na Slovensku, vďaka čomu sa môže staking BTMT ešte viac vyplatiť. Poďme sa spolu pozrieť, ako na to.

92%

Zarábaj aj ty na raste kryptomien.

Začni ich nakupovať na Bitmarkets a získaj 100 dolárový vstupný bonus.

Sponzorovaný obsah
0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: BITmarketsTAGY:
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.