Zakladateľ etherea vydal dôležité varovanie

Novinky Vitalik Buterin a dôležité varovanie.
Vitalik Buterin a dôležité varovanie. Zdroj: shutterstock.com/MeshCube/Alexey Smyshlyaev
BITmarkets BITmarkets

Vitalik Buterin, spoluzakladateľ etherea, nedávno zverejnil blogový príspevok, v ktorom upozorňuje pred nebezpečenstvom preťaženia konsenzu etherea. Podľa správy Cointelegraph Vitalik presadzuje zachovanie minimalizmu ethereového blockchainu, ktorý má vo svete kryptomien najväčšie využitie.

Ethereum by sa nemalo zaťažovať

Konsenzus etherea je proces, pri ktorom sú bloky overované mechanizmom Proof of stake, ktorý bol v sieti implementovaný v septembri 2022. Viac sa o tejto udalosti môžete dočítať v článku Najvýznamnejšia udalosť vo svete kryptomien je oficiálne vonku! Ethereum začína novú etapu.

V blogovom príspevku Vitalik upozornil, aby konsenzus etherea nebol preťažovaný a jeho používanie na iné veci by mohlo priniesť systémové riziká pre celý ekosystém. Snaha rozšíriť použitie konsenzu predstavuje prirodzené nutkanie rozširovať jadro blockchainu o ďalšie funkcie. Tento proces ale prináša nové výzvy, riziká a zvyšuje náklady a zložitosť.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Svetlá budúcnosť

Nedávno sme vás informovali, že ethereová sieť čelila vážnemu problému, ktorý spôsobil zastavenie dokončovania blokov na viac ako jednu hodinu hneď dvakrát po sebe. Otázka tohto technického problému zostáva dodnes kontroverzná. Transakcie sa javili ako spracované, no skutočnosť, že nie sú dokončené môže znamenať, že môžu byť ignorované.

Ethereum z dlhodobého hľadiska pravdepodobne bude zhodnocovať trhovú cenu, pretože ho čakajú dôležité miľníky, ktoré by mali pomôcť sieti. Ďalší hardfork, ktorý nesie názov Cancunský, implementuje do siete EIP-4844, ktorý pripraví sieť na turbofrekvenčné zvýšenie rollupov a umožní tak cestu ku bleskurýchlej svetovej decentralizovanej kryptoekonomike, ktorou sa ethereum plánuje stať.

Ďalšia veľká udalosť, ktorá sa môže, ale i nemusí uskutočniť do konca tohto roka, bude aplikácia Distribuovanej technológie validátora (DVT), ktorá uľahčuje squad staking. Navyše sa očakáva, že do konca roka by ethereum mohlo aj vďaka mnohým aktualizáciám dosiahnuť až 5 000 dolárov za token.

Pre čitateľov sme vytvorili Discord komunitu, kde každý deň prispievame s hodnotným obsahom. Pridaj sa cez tento odkaz. Tie najaktuálnejšie novinky sleduj na našom Instagrame a Facebooku.

Mohlo by ťa zaujímať: Vitalik Buterin navrhuje dôležité vylepšenia – ethereum čaká svetlá budúcnosť

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: cointelegraphTAGY:
Autor:
Marek Jendrál
Marek Jendrál

Vyštudoval financie, bankovníctvo a investovanie. O kryptomeny sa zaujíma od roku 2015. V článkoch sa špecializuje na technickú analýzu a sieťové dáta z blockchainu.