Zakladateľ burzy FTX je podvodník
Zakladateľ burzy FTX je podvodník. Zdroj: Shutterstock.com/ioda

Podľa slov populárneho investora Jima Cramera je zakladateľ burzy FTX patologický klamár a podvodník, ktorému sa jednoducho nedá veriť. Svoje slová predniesol v rozhovore pre CNBC. Cramer je bývalým manažérom hedžových fondov a má dlhoročné skúsenosti z finančného sektoru. Kroky Sama Bankmana-Frieda sú jasným porušením zákona a nepomôže v tomto prípade žiadne ospravedlnenie či výhovorky.

Ten chlap je bezradný idiot. Ospravedlnenie v tomto prípade nič neznamená. Ak ste nemali žiadne účtovné záznamy, je to v rozpore so zákonom. Amerického prokurátora nebude zaujímať, že nešlo o úmysel. Jeho bude zaujímať len to, či bol alebo nebol porušený zákon,“ uviedol známy investor.

Zakladateľ burzy FTX to neustojí

Jim Cramer pokračoval v rozhovore a zdôraznil, že tento stav nie je možné ustáť. Sam Bankman-Fried sa podľa neho zamotáva do vlastných klamstiev.

Odporúčam vám nekombinovať finančné prostriedky, inak s veľkou pravdepodobnosťou skončíte vo väzení, tak ako nakoniec skončí aj zakladateľ burzy FTX,“ povedal Cramer.

Prečítaj si tiež: Generálny riaditeľ burzy Coinbase: „Peniaze klientov z FTX boli všetky ukradnuté. Je to podvod“

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Cramer na záver dodal, že ani nemá chuť vyslovovať meno zakladateľa FTX.

Nech je, aký chce, jedno je isté. Je to podvodník, ktorý komunikoval s verejnosťou, prezentoval burzu FTX, kradol a následne mu je všetko ľúto. Už sa však viac k nemu nebudem vyjadrovať. Je to strata času a ja nie som novinár,“ ukončil rozhovor Cramer.

Spoločnosť FTX je aktuálne vyšetrovaná za zlé zaobchádzanie s finančnými prostriedkami klientov. Podľa aktuálnych odhadov bolo údajne okradnutých viac ako milión klientov. Katastrofálne účtovné záznamy potvrdil aj nový generálny riaditeľ FTX John Ray, ktorý vraj ešte vo svojej kariére nevidel firmu v takom zlom stave, ako v tomto prípade.