CEO burzy Coinbase kritizuje FTX
CEO burzy Coinbase kritizuje FTX. Zdroj: Shutterstock.com/rarrarorro

Generálny riaditeľ burzy Coinbase Brian Armstrong ostro skritizoval vedenie kryptomenovej burzy FTX na čele s bývalým riaditeľom Samon Bankmanom-Friedom. Podľa jeho slov ide o očividný podvod a žiadne iné vysvetlenie pre tento krach nie je. Finančná strata 8 miliárd dolárov nemôže vzniknúť na základe nedostatočného účtovníctva. Armstrong ďalej tvrdí, že je nepochopiteľné, aby sa takáto obrovská čiastka peňazí dostala pod prsty generálneho riaditeľa FTX, ktorý sa hrdí, že vyštudoval Massachusettský technologický inštitút s titulom z fyziky.

CEO burzy Coinbase kritizuje Frieda

Sam Bankman-Fried je podľa Armstronga klamár, ktorému sa nedá veriť.

Je mi jedno, aké chaotické je vaše účtovníctvo. S určitosťou si všimnete, že vám vo firme svieti 8 miliárd dolárov navyše. Ani ten najdôverčivejší človek by nemal veriť Samovmu tvrdeniu, že ide o účtovnú chybu. Sú to ukradnuté peniaze klientov burzy v jeho hedžovom fonde. Inak to nie je. Je to jednoduché a jasné,“ uviedol Armstrong.

Podľa agentúry Reuters bolo do hedžového fondu spoločnosti Alameda Research tajne prevedených viac ako 10 miliárd dolárov, ktoré údajne patrili klientom burzy FTX. Sam Bankman-Fried argumentoval, že išlo o dieru v účtovníctve, čo vyvolalo vlnu kritiky. Peniaze klientov boli údajne prelievané preto, že banky neboli ochotné spolupracovať s kryptomenovou burzou, ale radšej s hedžovým fondom.

Prečítaj si tiež: Populárni kryptomenoví experti: „Solana nie je mŕtva, naopak, predstavuje ideálnu nákupnú príležitosť!“

Bankrot FTX je aktuálne pod vedením nového generálneho riaditeľa FTX a prominentného právnika Johna Jay Raya III. Ten uviedol, že burza nemala žiadne účtovné oddelenie.

Okrem kritiky zo strany Armstronga burza Coinbase pár dní po krachu FTX zverejnila vo Wall Street Journal reklamu s názvom „Dôverujte nám“. V tejto správe bolo poukázané na to, že milióny ľudí vložili peniaze do nesprávnych a nedôveryhodných spoločností, ktoré ich okradli.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.