Zakladateľ burzy Binance Changpeng Zhao okomentoval plány bieleho domu s kryptomenami

Kategorie: Novinky
burza Binance víta kroky Bieleho domu
burza Binance víta kroky Bieleho domu. Zdroj: Shutterstock.com/salarko

Generálny riaditeľ burzy Binance Changpeng Zhao sa prekvapivo pozitívne vyjadril k plánom Bieleho domu v oblasti kryptomien.

Burza Binance víta kroky Bieleho domu

Changpeng Zhao (ďalej CZ) prekvapujúco pochválil kroky Bieleho domu, ktorý má s kryptomenami osobitný plán. CZ na svojom twitterovom účte uviedol, že to považuje za pozitívnu iniciatívu vlády v USA. Podľa neho predpisy podporia technologické inovácie a zároveň budú slúžiť ako ochrana spotrebiteľov.

Je skvelé vidieť, že sa v USA čoskoro dočkáme navrhovanej kryptomenovej legislatívy. Ak budú tieto návrhy správne nastavené, v konečnom dôsledku to pomôže spotrebiteľom a technologickým inováciám,“ uviedol CZ

Prečítaj si tiež: Bitcoin údajne spotrebuje menej energie ako Google či Facebook. Ako je to možné?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Changpeng Zhao je jeden z mála predstaviteľov sveta kryptomien, ktorý podporuje plánované kroky vlády v USA, ktorá chce zaviesť pre kryptomeny zásadné zmeny. Zakladateľ burzy Binance označil túto snahu za komplexný prístup, ako zabezpečiť konzistentné a jasné zákony.

Rámec prináša konkrétne ustanovenia o medzinárodnej spolupráci s inými krajinami a aktívnu spoluprácu s globálnymi tvorcami noriem a súkromným sektorom – najmä v oblasti presadzovania práva,“ uviedol CZ.

Spolupráca s regulačnými orgánmi

Najväčšia kryptomenová burza je plne otvorená spolupráci s globálnymi regulačnými orgánmi. Changpeng Zhao potvrdil, že chcú spoločne vytvoriť celosvetový regulačný rámec pre dodržiavanie predpisov.

Burza podľa jeho slov navýšila počet zamestnancov, ktorí sa budú zaoberať témou regulácie, a to až o 500 %. Okrem iného, spustili aj školenia v oblasti presadzovania práva po celom svete.

Čítaj ďalej: Analytik, ktorý predpovedal kolaps BTC v máji 2021, varuje pred týmto signálom