[PREHĽAD TRHU] Už zase v zelenom – Prečo to nahráva veľrybám do kariet?

BITmarkets BITmarkets

V pondelok sme boli svedkami prepadu Bitcoinu zo supportu na hladine ~3850 $ na hodnotu 3700 $. Zdá sa, že táto akcia bola iba pokusom veľkých hráčov manipulovať trhom a zarobiť zopár BTC na panike, ktorú vyvolali. Včera okolo piatej nasledovala pumpa, ktorá Bitcoin vrátila späť na pôvodné hodnoty. Na grafe BTC/USD tak vznikla ďalšia Bartova hlava.

Stále však platí to, čo sme písali v minulom prehľade trhu. Prerazenie kľúčovej rezistencie v pásme 4200-4500 $ je málo pravdepodobné. Tieto pohyby však do trhu vniesli väčšiu volatilitu, čo je celkom fajn.

1h BTC/USD - Coinbase Pro

1h BTC/USD – Coinbase Pro

Ak sa na trhu udrží dobrá nálada, môžeme očakávať ďalšie otestovanie kľúčovej rezistencie – v poradí už piate (alebo štvrté, ak nepočítate barta zo 7-10 januára). Bohužiaľ, tieto testy sú stále sporadickejšie. Bitcoin sa očividne nedokáže usadiť nad hodnotou 4000 $, takže to zo strednodobého hľadiska vyzerá na prepad.

Prihláste sa na odber našich článkov na facebooku a staňte sa súčasťou najväčšej krypto-komunity v Česku a na Slovensku.

1h BTC/USD - Coinbase Pro

1h BTC/USD – Coinbase Pro

Na druhej strane tu máme dosť silný fundament, ktorý z dlhodobého hľadiska Bitcoinu určite pomôže. Pokles ceny BTC teda neberme ako žiadnu katastrofu. Je to skvelá príležitosť zarobiť na shortoch a následne lacno nakúpiť na HODL! O rok už budeme na tieto problémy iba nostalgicky spomínať.

Pamätajme, že otáčanie dlhodobého trendu je veľmi nepríjemný proces. Ešte stále na grafe nevidím kapitulačnú sviečku. Každopádne, trh s kryptomenami je teraz primerane volatilný a predvídateľný. Bitcoin sa, rovnako ako aj ďalšie kryptomeny, drží na známych supportoch a rezistenciách. Pri obchodovaní teda nie je potrebné dávať supporty hlboko pod najbližší support, čo zlepšuje vaše RRR (Risk to Reward Ratio). Trh navyše dáva dosť veľa signálov, takže nie je problém vytvoriť na burze profit. Do plusu sa skôr či neskôr pretlačíte už len kvôli tomu, že budete robiť veľký počet obchodov s dobrým RRR.

Treba si však dávať pozor na manipulácie a počítať s tým, že trh môže neočakávane vypáliť (stoploss to istí). V tom vám rozhodne pomôže aj naša služba technických analýz na Trading11. V poslednej dobe je o ne veľký záujem, čo nás veľmi teší.

Altcoiny komplikujú situáciu

Ako som spomínal vyššie, v trhu je teraz pekná volatilita. Na Bitcoine by ste ju však hľadali márne. Volume na trhu s BTC je teraz vysoké, čo podmieňuje vysokú likviditu tohto aktíva. Bohužiaľ, čo sa samotnej volatility týka, je to bieda. Na altcoinoch sa dajú spraviť omnoho lepšie zisky.

Volatilita highcap coinov

Bitcoin +3,5%, Ethereum +8%, XRP +3%. To sú highcap coiny. Jedine Ethereum robí výraznejšie pohyby. V poslednej dobe však traderov priťahujú hlavne vybrané midcap coiny!

Volatilita vybraných midcap coinov

EOS +14%, LTC + 20%, ONT +11%, Maker +6%, BCH +5,5%. Veľkí hráči svoju pozornosť v poslednej dobe presunuli na niektoré altcoiny a vymieňajú za ne svoje Bitcoiny. To Bitcoin tlačí dole, zatiaľ čo tieto alty rastú. Aj to je možno dôvod, prečo nevieme prekonať rezistenciu v oblasti 4200-4500 $. Okamžité zisky sú pre týchto obchodníkov dôležitejšie, než rast celého trhu s kryptomenami.

Veľkí hráči zarobia najviac vtedy, keď vytvoria volatilitu na stagnujúcom trhu. Neustále presúvanie kapitálu z Bitcoinu do altov a späť, spojené s menšími manipuláciami vyvoláva medzi retailovými obchodníkmi paniku a emócie. A presne to je to, na čom sa dá zarobiť.

Majte pri obchodovaní emócie na uzde, snažte sa myslieť ako veľryba a zarobíte aj vy. A samozrejme, sledujte Kryptomagazin 🙂

Čo čítať ďalej?

Bitcoin za milión dolárov – Je to vôbec reálne? + predikcia

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: