Hack burzy zb.com
Hack burzy zb.com. Zdroj: Shutterstock.com/Virrage Images

Posledné dni sa nesú pre kryptomeny v znamení hackov a krádeží. Ide o alarmujúci problém, ktorý je potrebné čo najskôr riešiť, v opačnom prípade možno čakať stratu dôvery investorov v tieto aktíva. Najnovšie z online peňaženky burzy ZB.com bolo odcudzených zhruba 5 miliónov dolárov.

Počty hackov rastú

Tento týždeň sme vás informovali o hacknutí siete Solana, z ktorej bolo ukradnutých zhruba 8 miliónov dolárov. Ďalším obrovským hackom vo svete kryptomien bola aj nedávna krádež 190 miliónov dolárov v sektore DeFi. Zdá sa tak, že hackovanie kryptomien je v plnom prúde a roztrhlo sa s nimi vrece.

V stredu na Twitteri publikovala bezpečnostná firma PeckShield údaje, ktoré potvrdili, že z burzy ZB.com bolo v utorok ukradnutých zhruba 4,8 milióna dolárov vo vyše 20 kryptomenách. Následne sa tieto ukradnuté kryptomeny predávali za Ethereum na viacerých decentralizovaných burzách.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Prečítaj si tiež: Sú kryptomeny Ponziho schéma?

ZB.com hack najprv nepotvrdila

Prvotná reakcia burzy zo začiatku nebola žiadna a nepotvrdila fakt, že došlo k hacknutiu. Burza dokonca najprv oznámila dočasnú údržbu, pozastavila výbery a oznámila:

Vzhľadom na náhle zlyhanie niektorých základných aplikácií stále trvá nejaký čas, kým sa problém vyrieši. Služby vkladov a výberov sú teraz pozastavené.“

Problémom je, že centralizované burzy nie sú rezistentné voči hackom na 100 %. Výsledkom je, že kryptomeny sú vhodnou pôdou pre hackerov, ktorí odcudzujú peniaze v tomto sektore na pravidelnej báze.

Mohlo by ťa zaujímať: Bankroty kryptomenových spoločností môžu pokračovať. Z najhoršieho nemusíme byť stále vonku!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance