Elon Musk svoj názor na Bitcoin nezmenil
Elon Musk svoj názor na Bitcoin nezmenil. Zdroj: Shutterstock, Artist Vaska

Binance

Spoločnosť Tesla, ktorej riaditeľom je Elon Musk, pred nedávnom uviedla v správe pre SEC zaujímavý pohľad na Bitcoin. Načrtla jeho dlhodobý potenciál. Čo si myslí o Bitcoine samotný Musk?

Musk a Bitcoin

Komisia pre cenné papiere a burzy prijala od spoločnosti Tesla správu, v ktorej sa spomína aj najväčšia kryptomena – Bitcoin. Muskova spoločnosť v správe zopakovala svoj pozitívny postoj voči najväčšej kryptomene. Tesla taktiež potvrdila, že nepredala žiadne podiely v BTC. Naďalej teda bitcoiny drží.

Spoločnosť nakúpila v 1. štvrťroku 2021 BTC v hodnote 1,5 miliardy USD.

„Bitcoin nám poskytne väčšiu flexibilitu na ďalšiu diverzifikáciu a maximalizáciu výnosov z našej hotovosti, ktorá nie je potrebná na udržanie primeranej prevádzkovej likvidity.“

K jedinému predaju podielov BTC došlo 26. apríla 2021, konkrétne išlo o 10 % podielov. V tom období tiež Musk zastával názor:

Tesla predala 10 % svojich podielov v podstate preto, aby dokázala likviditu Bitcoinu ako alternatívy k držbe hotovosti v súvahe.

Prečítaj si tiež: Využívate kartu VISA od Crypto.com? Burza totiž výrazne znižuje odmeny!

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

14. októbra 2021 bolo oznámené, že Tesla získala viac ako 1 miliardu USD zo svojej prvotnej investície do BTC. Pomerne prekvapivý krok prišiel prednedávnom, 8. apríla 2022. Tesla oficiálne oznámila partnerstvo so spoločnosťami BlockStream a Block. Energetické zariadenia Tesly tak budú využívané na ťažbu BTC v hodnote 12 miliónov USD.

Súčasný postoj spoločnosti aj samotného Muska je teda po poslednej správe pre SEC jasný. Tesla podnikla dôležité kroky v prospech životného prostredia, ktoré boli potrebné, udržala si svoje rezervy BTC a nakoniec sa vrátila do ekosystému ako účastník čistej ekologickej ťažby BTC.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Odoberať
Upozorniť ma
guest
0 Komentáre
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre