whatsapp
whatsapp, zdroj: www.shutterstock.com/Ascannio

Četovacia aplikácia WhatsApp spoločnosti Meta skočila do kryptointegrácie prostredníctvom nového pilotného programu spusteného v Spojených štátoch. 

Aplikácia podľa Stephana Kasriela, šéfa Novi, a Willa Cathcarta, šéfa WhatsAppu, testuje krypto platobnú funkciu podporovanú firemnou peňaženkou Novi a stablecoiny Pax Dollars (USDP).

Prečítaj si tiež: Analýza LTC – nachádza sa cena na dlhodobom dne? Reverzia nie je potvrdená

Pilotný krypto platobný program bol povolený pre obmedzený počet ľudí v USA, ako Kasriel odhalil prostredníctvom svojho osobného účtu na Twitteri. Táto funkcia umožňuje používateľom odosielať a prijímať peniaze z Novi priamo z aplikácie, ako je vidieť na obrázku nižšie.

Zdroj: Stephane Kasriel cez Twitter
Zdroj: Stephane Kasriel cez Twitter

Táto funkcia bude prístupná z chatu používateľa, kde si bude môcť vybrať čiastku, ktorá má byť odoslaná. Neskôr bude vidieť meno príjemcu a čiastka, ktorá má byť prijatá. Zároveň bude používateľom umožnené pripojiť svoje debetné karty.

Jednoduché ako odoslať správu

Vďaka tomu bude proces zasielania finančných prostriedkov pomocou kryptomien a WhatsAppu, aspoň v USA, „ľahký ako odoslanie správy“. Šéf Novi oznámenie komentoval nasledovne:

„Od chvíle, keď sme pred iba šiestimi týždňami predstavili pilotnú verziu Novi, sme mohli testovať a učiť sa, ktoré funkcie sú pre ľudí najdôležitejšie, a zamerať naše úsilie na to, aby sme ich ešte vylepšili.”

Chceš rýchlo nakúpiť/predať kryptomeny a neplatiť obrovské sumy za túto službu? V tom prípade si nájdi overenú zmenáreň, ktorá ťa neokradne na skrytých poplatkoch. My jednoznačne odporúčame burzu Binance, kde nájdeš široký výber kryptomien. Vytvor si účet cez >>>tento odkaz<<< a získaš doživotnú zľavu na obchodné poplatky.

Podľa oficiálneho príspevku spoločnosti Novi budú používatelia môcť posielať a prijímať finančné prostriedky „tak často, ako budú chcieť v niekoľkých jednoduchých krokoch“. Aby používatelia mali prístup k tejto funkcii, musia si vytvoriť alebo prihlásiť svoje účty Novi. To pomôže detekovať „podozrivú aktivitu“.

Spoločnosť tvrdí, že finančné informácie jej používateľov budú šifrované. To zahŕňa dokumenty, ID a fotografie, ktoré musí každý užívateľ nahrať, aby získal prístup k digitálnej peňaženke. 

Mohlo by ťa zaujímať: Prezident El Sálvadoru Bukele sa na Twitteri „obul“ do významného kritika Bitcoinu Petra Schiffa!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance