Webový prehliadač Opera spustí desktop klienta so vstavanou kryptopeňaženkou

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Známy internetový prehliadač Opera oznámil integráciu kryptopeňaženky priamo do svojho prehliadača. Tento krok je vyústením predošlého spustenia beta verzie pre zariadenia bežiace na operačnom systéme Android.

Desktop klient pre 322 miliónov užívateľov

Nórska spoločnosť Opera, ktorej produkty používa viac ako 322 miliónov ľudí na svete svoje rozhodnutie pripisuje silnému záujmu a pozitívnej reakcii od kryptokomunity. Tú vyvolalo spustenie vyššie uvedenej peňaženky pre mobilné zariadenia. Nová desktop verzia umožní jej používateľom pripojiť prehliadač k ich existujúcej mobilnej aplikácii podporujúcej kryptopeňaženku za pomoci zoskenovania QR kódu, ktorý Opera používa na synchronizáciu desktopových mobilných aplikácií už niekoľko rokov.

Synchronizácia desktop verzie s mobilnou peňaženkou umožní jej vlastníkom využívať bezpečnostné prvky, ktoré sú typické pre mobilné zariadenia. Ide predovšetkým o možnosť podpisovať, respektíve verifikovať odchádzajúce transakcie pomocou skenovania odtlačku prstu.

Vďaka tomu nebude potrebné zadávať do prehliadača žiadne heslá, čo je nie len efektívnejšia, ale predovšetkým bezpečnejšia cesta. Mobilná peňaženka má zároveň privátne kľúče uložené priamo v sebe a nie na cloude, alebo na serveroch tretej strany. Tým pádom sú vaše digitálne aktíva vlastnené výlučne vami, bez možnosti zneužitia niekým iným.

Rovnako ako v prípade mobilnej aplikácie, aj desktopový klient bude momentálne podporovať len ETH, ERC-20 a ERC-721 tokeny. Vývojári však v budúcnosti plánujú pridať podporu pre ďalšie kryptomeny.

Mohlo by vás zaujímať: Ako ochrániť svoj PC a smartfón pred cryptojackingom

Cieľom Opery je vytvoriť prehliadač s kryptopeňaženkou pre mainstream

Rozhodnutie o podpore desktopového prehliadača pre kryptopeňaženky je súčasťou dlhodobej stratégie spoločnosti, ktorá sa snaží orientovať na náročnejších používateľov, ktorý vyhľadávajú pridanú hodnotu.

Tip: Ak chcete nakupovať kryptomeny bez poplatkov a získať 10 USD za prvú registráciu na Coinbase, pozrite sa na tento návod.

K celkovej vízií sa Krystian Kolondra zo spoločnosti Opera Ltd  vyjadril slovami:

“V spoločnosti Opera sa snažíme zostať v popredí inovácií. Naším ďalším cieľom je zamerať sa na integráciu vecí súvisiacich s kryptoodvetvím a spopularizovať ich pre mainstream. Veríme totiž, že technológia blockchain má silu transformovať web a očakávame, že v najbližších rokoch prinesie veľké zmeny.”

Záver

O orientovaní sa Opery na kryptokomunitu svedčí aj jej krok zo začiatku tohto roku, kedy spustila vo svojom prehliadači vylepšený ad-blocker. Ten chráni jej používateľov proti nežiadúcemu ťaženiu na ich zariadení treťou stranou a bráni webovým stránkam v spúšťaní skriptov zameraných na skrytú ťažbu kryptomien.

Funkciu si viete aktivovať priamo v prehliadači, v položke Nastavenia> Základné> Blokovať reklamy a kliknite na „NoCoin”.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Zdroj:
operasoftware.com
cointelegraph.com
news.bitcoin.com

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.

Najčítanejšie články

1

Slovenské banky zatvárajú pobočky. V tomto meste nezostane už ani jedna

2

Vodiči, pozor. Pokuty za nedodržanie tejto povinnosti poriadne narastú

3

Sociálna poisťovňa začína vyplácať nový príspevok. Prilepší si táto skupina Slovákov

4

Veľký reťazec ruší 73 pobočiek a vyhlásil konkurz

5

Najväčšie slovenské kníhkupectvo sa topí v takmer dvojmiliónovej strate

PR články

Zarábaj s platformou Millionero s najúspešnejšími. Predstavujeme službu Copytrading

Marek Jendrál | 23. februára 2024

Copytrading je skvelá možnosť, ako si pasívne nechať zhodnocovať svoj kapitál, a zároveň pre skúsených obchodníkov príležitosť, ako speňažiť svoje know how i nadobudnuté skúsenosti.

Predstavujeme copytrading na platforme Millionero pre začiatočníka

Dobrý investičný plán vám môže zmeniť život. Tu je návod od A po Z na jeho vytvorenie

Henrieta Balázsová | 14. februára 2024 Horúca novinka

Žijeme vo svete, kde sú možnosti nekonečné, no predsa sa zdá, že cesta k finančnej nezávislosti je pre mnohých zahalená tajomstvom. Kľúčom k jeho odhaleniu je dobre zostavený investičný plán.

Dobrý investičný plán je základom úspechu
Horúca novinka