Spôsobila SEC dvojitý dump Bitcoinu? • Bitcoin hashrate dosiahol nové ATH, bude ho cena nasledovať? • „Je arogantné popierať kryptomeny“, hovorí CEO Goldman Sachs • Otvorí Japonsko kryptomenám brány na hlavné finančné trhy? •  Innosilicon uvádza T2-Turbo, najefektívnejší Bitcoin ASIC miner • Prehliadač Opera spustí vstavanú krypto-peňaženku v desktopovom prehliadači •

SEC nahrala Bitcoin medveďom už druhýkrát na smeč. Alebo spôsobil dump BTC niekto iný?

Americká komisia pre cenné papiere a burzy (SEC) vydala vyhlásenie, že odloží rozhodnutie o ďalšej žiadosti o Bitcoin ETF. Vysvetľuje to tým, že údajne potrebuje viac času na zváženie navrhovanej zmeny pravidiel, aby posúdila spoločnú žiadosť spoločností VanEck a SolidX Partners na spustenie ETF Bitcoin. Pôvodný cieľový dátum pre rozhodnutie bol 16. august. Komisia určila 30. september 2018 za dátum, kedy sa rozhodne či schváli alebo neschváli, alebo začne konanie o zmene… Zaujímavé je, že právny expert Jake Chervinsky nedávno predpovedal, že SEC pravdepodobne využije svoje zákonné právomoci na to, aby rozhodnutie posunula až na začiatok marca 2019. Vyvstáva otázka, pre koho títo štyria komisári pracujú? Viac sa dočítate TU: https://dailyhodl.com/ (v EN)

Bitcoin hashrate dosiahol rekordné maximá

Údaje z nástroja Blockchain.info potvrdzujú, že Bitcoin hashrate v roku 2018 pokračuje v raste. A to napriek tomu, že ceny padali a objem transakcií klesal.

Hashrate vyjadruje celkový výpočtový výkon siete Bitcoin a jej rast je pevným ukazovateľom, že napriek nízkym cenám sa stále viac a viac strán rozhoduje investovať do tejto siete. Najnovšia výkonnosť siete Bitcoin pokračuje v trende, ktorý je v kontraste s cenou. „Cena však nasleduje hashrate,“ povedal Max Keizer novinár a bývalý obchodník na Wall Street. Viac sa dočítate TU: https://bitcoinist.com/ (v EN)

„Je arogantné popierať kryptomeny“, hovorí CEO Goldman Sachs

Rastúci počet firiem na Wall Street mení sentiment a posúva sa smerom k príležitostiam vznikajúcej digitálnej ekonomiky. Dňa 6. augusta sa generálny riaditeľ spoločnosti Goldman Sachs Lloyd Blankfein objavil v Hospodárskom klube v New Yorku, aby odpovedal na otázky týkajúce sa kryptomien a ich potenciálu nahradiť v budúcnosti fiat meny. Blankfein konštatuje, že vývoj peňazí pretrváva dodnes, morfujú do neočakávaných foriem a mení sa vyjadrenie hodnoty. V rozhovore povedal, že kryptomeny môžu nahradiť fiat meny, rovnako ako to fiat meny urobili s komoditnými menami. Uviedol, že by bolo „príliš arogantné“ popierať možnosť, že by kryptomeny získali verejnú adopciu ako bežné platobné prostriedky. Viac sa dočítate TU: https://cryptoslate.com/ (v EN)

Japonsko aktualizuje regulácie kryptomien. Otvorí im to brány na hlavné finančné trhy?

Japonská Financial Services Agency (FSA) sa údajne zameriava na aktualizáciu svojho regulačného rámca pre odvetvie kryptomien s cieľom obmedziť špekulatívne investície. FSA v apríli 2017 prijala legislatívu, ktorou uznala kryptomeny ako zákonné platidlo. Regulátori však nepredpokladali, že osvojitelia sa obrátia na kryptomeny ako na investície, a nie ako platobné nástroje. Preto sa teraz sústreďujú na kontrolu špekulatívnych krypto-investícií. FSA usiluje o to, aby kryptomenový sektor spadal do pôsobnosti zákona o finančných nástrojoch a burzách (FIEA), ktorý je platný pre tradičné burzy a maklérske spoločnosti. Ak navrhovaná revízia prejde, kryptomeny budú klasifikované ako „finančné produkty“, čím by sa im otvorila cesta na hlavné finančné trhy. Viac sa dočítate TU: https://www.ccn.com/ (v EN)

Innosilicon uvádza T2-Turbo – najefektívnejší Bitcoin ASIC miner

Ťažba Bitcoinu je vysoko konkurenčným priemyslom, ktorý exponenciálne rastie. Hongkonská firma Innosilicon, ktorá spolupracuje s výrobcom polovodičov, firmou Samsung, spustila nový ASIC pod názvom Terminator 2-Turbo, ktorý má hashrate až 24 TH/s. Súčasný Innosilicon Bitcoin ASIC, známy ako Terminator 2 dosahuje 17,2 TH pri 1430 W. Nová technológia T2-Turbo miner má v normálnom režime spotrebu len 75 W/Th. Čo je až o 38 % nižšia spotreba v porovnaní s ASIC-om GMO B3, ktorý má hashrate 33 Th/s, ale spotrebu 103,5 W/Th. Viac sa dočítate TU: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Prehliadač Opera spustí vstavanú krypto-peňaženku v desktopovom prehliadači

Nórska spoločnosť Opera Ltd, ktorej web browser má 322 miliónov používateľov, sa rozhodla doplniť desktopový prehliadač o vstavanú krypto-peňaženku. Vývojári tvrdia, že je to kvôli „veľmi pozitívnej reakcii krypto-komunity na krypto-peňaženku v OS Android.“ Používatelia Opery už nebudú musieť inštalovať a nastavovať rozšírenie vo svojom prehliadači. Aplikácia umožní prístup k peňaženke naskenovaním kódu QR. Bezpečný systémový zámok telefónu bude použitý na ukladanie kľúčov, čo umožní ľuďom podpisovať transakcie pomocou odtlačkov prstov. Kľúče ovládajúce aktíva zostanú uložené iba na telefóne používateľa. Viac sa dočítate TU: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance