Warren Buffett prestáva veriť bankám – predáva akcie Wells Fargo

Berkshire Hathaway pokračuje v realokovaní svojich investícii vo finančnom sektore. Po predaji všetkých akcií americkej banky Goldman Sachs, znížení pozície v JPMorgan, zvýšení pozície v Bank of America, nákupe akcií japonských búrz v hodnote šiestich miliárd dolárov a prekvapivej kúpe akcie Barrick Gold, Berkshire Hathaway predáva 40% akcií banky Wells Fargo. Reaguje tak na prvú kvartálnu stratu tejto inštitúcie od roku 2008 a škandál okolo klamania svojich zákazníkov.

Buffettova investičná spoločnosť bola dlhodobo najväčším akcionárom tejto banky. V minulosti držala akcie v celkovej hodnote $32 miliárd. V súčasnosti je to výrazne menej. Po nedávnom predaji 100 miliónov akcií vlastní už “iba” 3,3% banky. Celková hodnota pozície činí približne 3,36 miliardy dolárov.

Akciové trhy za sebou majú náročný týždeň. Schyľuje sa k ďalšiemu dumpu? Prečítajte si našu analýzu Nasdaq a S&P 500

Warren Buffett neverí doláru – Opúšťa americké banky

Činnosti Berkshire Hathaway majú spoločného menovateľa. Warren Buffett prestáva vnímať dolár ako dobrého uchovateľa hodnoty a snaží sa ochrániť svoj kapitál pred zvýšenou infláciou, ktorú nedávno avizoval Fed. Jeho investície do Japonských spoločností či do firmy ťažiacej zlato ukazuje smer, ktorým sa posledné mesiace uberá jeho stratégia. Preč od amerického dolára a inštitúcií, ktoré na ňom závisia smerom k istejším investíciám s predvídateľnými ziskami.

Ak je Buffettova stratégia správna, môžeme očakávať, že americké banky začnú strácať peniaze a dolár bude naďalej oslabovať. Naopak, komodity, ktoré sa dlhodobo používajú na ochranu kapitálu pred ekonomickým a finančným úpadkom, budú naberať na hodnote.

Korelácia Bitcoinu a Zlata
Korelácia Bitcoinu a Zlata

Bitcoin sa v roku 2020 osvedčil ako skvelý uchovateľ hodnoty. Rástol a klesal po boku zlata. Môžeme očakávať, že táto korelácia vydrží aj v budúcnosti a osud oboch komodít bude rovnaký. Ak si Warren myslí, že zlato bude rásť, to isté platí aj o Bitcoine.

Aj preto si Max Keiser myslí, že Warren eventuálne začne nakupovať Bitcoin. Hlavne kvôli vyššiemu rastovému potenciálu tejto kryptomeny.

 

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance