Tesla bude opäť rásť.
Tesla bude opäť rásť. Zdroj: Shutterstock.com/photo.ua a Shutterstock.com/innni

Morgan Stanley, americká nadnárodná spoločnosť zaoberajúca sa správou investícií, podľa najnovšej správy od Businessinsider očakáva rastúci trend jednej z najznámejších akcií. Je všeobecne známe, že Tesla stratila veľký objem peňazí práve z poklesu jej akcií, ale na druhej strane by to mohlo predstavovať dobrú nákupnú príležitosť.

Adam Jonas, vedúci globálneho výskumu automobilov a zdieľanej mobility Morgan Stanley, nedávno znížil svoj cenový cieľ z 330 na 250 dolárov za akciu Tesly. Napriek tomu by akcie museli narásť až o 130 % zo súčasnej trhovej hodnoty, ktorá sa nachádza v čase písania článku podľa údajov TradingView na úrovni 108 dolárov.

Tesla akcie
Tesla akcie. Zdroj: TradingView

Na grafe vyššie vidíme, že podľa transakčných objemov sa supportná oblasť nachádza až od 65 dolárov. Cena je v podstate vo voľnom páde, keďže dopyt po elektrických automobiloch rapídne posledný rok klesal. Od novembra 2021 sa akcie Tesly prepadli až o 74 %, čo je dokonca rovnaké číslo ako v prípade Bitcoinu.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Začne Tesla opäť rásť?

Jonas ale uviedol, že trend by sa mal obrátiť. Ako dôvod uviedol znižujúcu sa infláciu v budúcnosti a taktiež konkurenčnú výhodu v rámci trhu. Napriek tomu Tesla bude čeliť mnohým výzvam z vonkajšieho prostredia, o ktorých sa môžete dočítať v článku Riziká trhu v roku 2023: toto potrebujú investori vedieť.

„Napriek zhoršujúcemu sa makroekonomickému prostrediu, rekordne vysokej nepriaznivosti a rastúcej konkurencie, ide o prekážky, ktoré je potrebné prekonať. Veríme, že napriek všetkým týmto tlakom Tesla posilní svoje vedenie, keďže využíva svoje výhody, aby sa posunula od konkurencie,“  napísal Jonas.

Mnohí účastníci trhu hľadajú aj iné dôvody prepadu Tesly. Elon Musk totižto svojou prehnanou aktivitou na sociálnych sieťach poškodzuje meno spoločnosti. Dokonca nedávno spustil hlasovanie o odstúpení z pozície riaditeľa Twitteru. Napriek turbulentnému obdobiu mnohí ale stále veria, že rast Tesly bude pokračovať.

Prečítaj si tiež: Miliardár George Soros odporúča investovať do Muskovej Tesly a do Fordu