Miliardár George Soros
Miliardár George Soros. Zdroj: Shutterstock.com/Alexandros Michailidis

Miliardár George Soros odporúča v týchto časoch investovať do spoločností gigantov Tesla a Ford. Ich budúcnosť vidí v elektromobilite.

George Soros a jeho investície

Od roku 2035 sa v Európe budú môcť predávať už iba elektrické vozidlá. Touto cestou sa s veľkou pravdepodobnosťou vyberie aj zvyšok sveta. Aj to je dôvod, prečo George Soros investoval do spoločností Ford a Tesla.

Investície odhalila Sorosova spoločnosť Soros Fund Management, ktorá získala až 29 883 akcií Tesly. Tieto informácie boli predložené v regulačnom dokumente pre Komisiu cenných papierov a búrz. Sorosov podiel v Tesle tak k 30. júnu predstavuje až 20,1 milióna amerických dolárov. Táto hodnota však výrazne vyskočila. Akcie Tesly totiž od 30. júna vzrástli o 34 %.

Prečítaj si tiež: Európe v zime hrozí naftová kríza

Tesla však nie je jedinou automobilkou, do ktorej Soros investoval. Jeho spoločnosť kúpila 29,5 milióna akcií automobilky Ford. Soros je totiž veľmi pozitívne naklonený najnovšej stratégii generálneho riaditeľa Fordu Jima Farleyho. Ten rozdelil koncern v Dearborne na samostatné subjekty. Automobilka do budúcnosti vsádza na výrobu automobilov s elektrickým pohonom. Do roku 2026 majú v pláne vyrobiť 2 milióny elektrických vozidiel.

Soros má tak aktuálne v USA akciové portfólio v celkovej hodnote 5,6 miliardy dolárov.

Soros Fund Management investuje celosvetovo do širokej škály stratégií a tried aktív vrátane verejných akcií, pevných výnosov, komodít, devíz, alternatívnych aktív a súkromného kapitálu,“ uvádza sa na oficiálnej webovej stránke spoločnosti.

Bloomberg Billionaires Index odhaduje Sorosov majetok k 12. augustu na približne 8,5 miliardy amerických dolárov.

Čítaj ďalej: Americký prezident šíri konšpirácie o inflácii

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance