4 dôvody prečo padne bitcoin
4 dôvody prečo padne bitcoin. Zdroj: shutterstock.com/anhdung/Iryna Budanova

Bitcoin klesá už 2 týždne. Dôvodov na ďalší pokles je niekoľko. Najznámejšia kryptomeny môže už tento týždeň poklesnúť na 20 000 dolárov. V prípade zlomenia tejto úrovne pokles môže pokračovať až na 16 000 dolárov, kde bitcoin vytvoril zatiaľ posledné dlhodobé dno.

Bitcoin potrebuje väčšiu korekciu

Trh sa posledné 3 mesiace zotavoval z minulého roka, kedy bitcoin a ostatné kryptomeny zaznamenali masívne poklesy. Nasledoval reverzný pohyb a rast niektorých altcoinov o stovky percent bez korekcie. Všetko nasvedčuje tomu, ako sme informovali v našej minulej analýze, že trh sa dostal do korekcie a bude klesať.

Bitcoin môže spadnúť na 20 000 dolárov
Bitcoin môže spadnúť na 20 000 dolárov. Zdroj: tradingview.com

Cena bitcoinu môže v krátkom čase padnúť až na 20 000 dolárov, kde bude dôležité, ako zareaguje na túto silnú supportnú úroveň. Menej pravdepodobný je pokles až na 16 000 dolárov, kde sa vytvorilo zatiaľ dlhodobé dno.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.
Sponzorovaný obsah

Zásah regulátorov a krach firiem nepomáha trhu

Regulačné úrady v USA a dôsledok krachov kryptomenových spoločností z minulého roka, má naďalej negatívny dopad na cenový vývoj kryptomien. Skrachovaný fond Voyager začal ešte v polovičke minulého mesiaca, ako sme informovali, predávať svoje aktíva. Naďalej disponujú ďalšími kryptomenami v hodnote 530 miliónov dolárov, ktoré sa budú predávať na burze.

Americkou komisiou pre cenné papiere a burzy boli od začiatku roka vyšetrované kryptomenové spoločnosti Paxos, Genesis a Gemini. Zakročili aj voči stablecoinu burzy Binance, ktorého kapitalizácia od maxima spadla o 14 miliárd.

Sila na trhu je veľmi slabá

Okrem bitcoinu ešte masívnejšie začali padať ostatné kryptomeny ako ethereum, dogecoin a hlavne Shiba Inu. Sila na trhu slabne a je vysoká pravdepodobné, že sa začala korekcia, ktorá môže potrvať niekoľko týždňov. Niektoré kryptomeny, a to hlavne zo sektora umelej inteligencie, v januári urobili zisky o stovky percent. Preto pokles a korekcia o 50 % nemusia byť žiadnym prekvapením.

Pre nás to ale bude príležitosť opäť nakupovať za lacno. Pre bitcoin, ako sme raz spomenuli, je zaujímavá nákupná zóna na 20 000 dolárov. Ethereum na 1 500 dolárov.

Makroekonomická situácia je negatívna

Do zasadnutia FED-u, kde sa bude rozhodovať o zmene úrokových sadzieb, zostávajú už iba 2 týždne. Podľa aktuálnych vyjadrení sa očakáva znovu ďalšie zvyšovanie sadzieb. To sa prenieslo aj na trh v podobe negatívnej nálady.

Na veľké pohyby sa môžeme, ako už je bežné, nachystať niekoľko minút po oznámení úrokových sadzieb. Cena bitcoinu sa vie počas hodiny pohnúť aj o 10 %. O stave na trhu budeme informovať aj na Kryptomagazíne bezprostredne po oznámení FED-u.

Prečítaj si aj: Robert Kiyosaki – svetová ekonomika kolabuje. Pripravme sa na najhoršie