Kryptomena burzy OKX rapídne narástla.
Kryptomena burzy OKX rapídne narástla. shutterstock.com/LoCrew/T. Schneider

Kryptomenové burzy zažili posledný rok nespočetné množstvo problémov. Všetko začalo krachom projektu Luna a kolapsom celého ekosystému. Nasledoval pád burzy FTX. Posledný týždeň sa objavili aj problémy v USA ohľadne stablecoinu, patriacemu burze Binance.

Burzy sú na tom zle, ale token OKX rastie

Ešte minulý mesiac sme zverejnili článok: Aktuálne: známa kryptomenová burza je na tom veľmi zle – prepustila už 50 % zamestnancov, ktorý jasne naznačuje, že burzy musia šetriť a nemajú peniaze na ďalšiu adopciu a vývoj. Niektoré burzy dokonca prepustili polovicu zamestnancov.

Dôvodom spomenutého rastu, ako som informoval na Twitteri, je plánované spustenie nového OKBChainu. Na ňom sa bude dať budovať decentralizovaný ekosystém.

Kam až bude smerovať cena?

Po burze Binance má už aj OKX svoju vlastnú kryptomenu medzi highcap projektami. Aktuálne sa nachádza na 24. priečke. Okrem aktualizácie 20. decembra, OKX spustilo liquid staking, ktorý investorom ponúka 40 % ročný výnos. Fundamenty môžu pomôcť známej kryptomene v pokračovaní rastu. 

Treba si ale dávať pozor, aby neprišla veľká korekcia. Preto investujte s rozumom. Alebo vyberajte postupne zisky. Ak veríte projektu dlhodobo, môžete investovať cez DCA stratégiu. Viac informácií sa dočítaš v tomto článku: DCA: najlepší obchodný systém na kryptomeny – oplatí sa používať?

Prečítaj si aj: Zisky o stovky percent – Tieto kryptomeny po zlom minulom roku zaznamenajú masívne zhodnotenie