Voľba prezidenta Svetovej banky – Stane sa ním známy podporovateľ Bitcoinu?

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Keď bájny Satoshi Nakamoto vytvoril Bitcoin, správa v kryptomenovom bloku Genesis objasňovala, že ide o priamu reakciu na nedostatočný a zlý manažment bankovníctva a na zlé finančné a politické štruktúry. Len o dekádu neskôr sa americký prezident Donald Trump opatrne pokúša dostať do vedenia Svetovej banky kryptooptimistu.

El-Erian – budúci prezident Svetovej banky?

Bloomberg uvádza, že Mohamed El-Erian je jedným z kandidátov, ktorých Trump vybral na pozíciu prezidenta Svetovej banky. El-Erian, 60-ročný podnikateľ, pôsobí momentálne na pozícii hlavného ekonomického poradcu spoločnosti Allianz. Jeho pohľad na Bitcoin sa výrazne odlišuje od jeho šéfa, generálneho riaditeľa spoločnosti Allianz, Andreasa Utermanna.

Zatiaľ čo Utermann argumentoval, že regulácie by mali vyhlásiť kryptomeny za „nezákonné”, El-Erian nazval Bitcoin ako technológiu, ktorá by mohla v budúcnosti hrať dôležitú úlohu v oblasti peer-to-peer transakcií. El-Erian popravde nie je úplne býkom v oblasti kryptomien, ešte nedávno bol označovaný za medveďa. Napríklad v 3. štvrťroku 2017 varoval, že investori do kryptomien Bitcoin značne nadhodnotili. Podľa neho sa reálna hodnota Bitcoinu mala pohybovať v okolí 2 000 dolárov, čo bola polovica vtedajšej hodnoty 4 000 dolárovej hodnoty Bitcoinu.

Mohlo by vás zaujímať: Najväčšia banka v Bielorusku zvažuje otvorenie krypto burzy

Splnené predpovede

El-Erian neskôr zvýšil svoje odhady cien Bitcoinu na 5 000 USD, i keď v tom čase sa táto kryptomena na niektorých burzách obchodovala za 20 000 dolárov. Vtedy bývalý výkonný riaditeľ PIMCO uviedol, že kryptomeny potrebujú zdravú korekciu, aby sa tak z trhu odstránila „iracionálna bujarosť”. Jeho predpoveď sa stala skutočnosťou. Prišiel medvedí trh a El-Erian si svoj cenotvorný cieľ hodnoty Bitcoinu vo výške 5 000 USD udržal.

Spojenec pre Bitcoin vo Svetovej banke?

Svetová banka je medzinárodnou finančnou inštitúciou, ktorá sa zaviazala zmierňovať celosvetovú chudobu poskytovaním pôžičiek na kapitálové projekty v rozvojových krajinách. Jej výkonná rada má síce posledné slovo v tom, kto sa stane ďalším prezidentom po odchode Jima Yong Kima, no správa z Bloombergu naznačuje, že Trump si pravdepodobne nájde cestu, ako vybrať konvenčného kandidáta na tento post.

El-Erian by určite do prostredia zapadol. Ak by sa stal prezidentom Svetovej banky, mohlo by byť veľmi pravdepodobné, že by pokračoval v podporovaní kryptomien a blockchainových iniciatív v organizácii.

Čo čítať ďalej?

https://kryptomagazin.sk/naleteli-ste-dascoin-scammerom-napiste-vas-pribeh-ho-zverejnime/

Zdroj
ccn.com

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.