Najväčšia banka v Bielorusku zvažuje otvorenie krypto burzy

Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Podľa správ miestnej tlačovej agentúry Belta, najväčšia banka v Bielorusku (Belarusbank) – uvažuje o vytvorení krypto zmenárne. Podľa predsedu predstavenstva Viktora Ananicha naozaj skúmajú túto možnosť.

Ananich tvrdí, že digitalizácia je jedným z najdôležitejších bodov pre Bielorusko v roku 2019. Poznamenal, že zatiaľ čo banka usiluje o rozšírenie svojich služieb, pracuje aj s mobilnými operátormi na nových produktoch.

Predseda zdôraznil, že bankový sektor by mal držať krok s rozvojom digitálneho priemyslu, pretože priestor sa rozvíja veľmi rýchlo.

Belarusbank je vedúcou bankovou inštitúciou v krajine z hľadiska veľkosti vlastného kapitálu, aktív, pôžičiek a vkladov. Odhaduje sa, že v novembri 2015 mala bieloruská banka prevádzkové aktíva vo výške 13,51 miliárd dolárov.

Bieloruská tokenizácia

Dňa 15. januára bola v Bielorusku spustená prvá krypto platforma, ktorá umožňuje používateľom nakupovať tokenizované tradičné aktíva, ako sú akcie a zlato. Projekt podporujú dve spoločnosti: Larnabel Ventures a VP Capital. Počas jedného dňa firma údajne vydala 150 rôznych tokenov, zatiaľ čo očakáva, že bude mať celkom až 10 000 druhov tokenizovaných aktív.

Zdroj: bitcoinist.com

Obrovský krok vpred, švajčiarske banky idú

Švajčiarska Dukascopy bank bude spolupracovať s krypto zmenárňou Bitstamp

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil D. Matuszyński.