Bitcoin môže do roku 2030 dosiahnuť magickú hranicu
Bitcoin môže do roku 2030 dosiahnuť magickú hranicu. Zdroj: Shutterstock.com/ROMSVETNIK

Skúsený analytik Yassine Elmandjra spoločnosti Ark Investments je presvedčený, že Bitcoin dosiahne do roku 2030 magickú hranicu 1 milióna amerických dolárov. Na základe čoho si to myslí?

Bitcoin za 1 milión dolárov

Yassine Elmandjra sa v rozhovore pre agentúru Bloomberg podelil o svoju optimistickú predpoveď ceny Bitcoinu do budúcnosti. Podľa jeho slov bude najväčšia kryptomenová sieť do roku 2030 mať hodnotu 1 milióna amerických dolárov.

Keď sa pozrieme na to, aký má Bitcoin potenciál, môžeme ho rozdeliť do viacerých sfér použitia. Môže konkurovať ako digitálne úložisko hodnoty, alebo slúžiť ako poistka proti zabaveniu majetku. Keď si tieto a ďalšie prípady využitia prenesiete do reálnej podoby, dostanete sa približne na sumu 28 biliónov dolárov, čo by znamenalo, že Bitcoin bude mať hodnotu viac ako 1 milión dolárov,“ uviedol Elmandjra.

Prečítaj si tiež: Obrovské odlivy bitcoinov z búrz! Chystá sa niečo veľké?

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

Elmandjra sa touto myšlienkou zaoberal už začiatkom roka 2022. V súčasnosti však môžeme na pozitívne výsledky v prípade BTC zabudnúť. Rok 2022 je zatiaľ považovaný za „zabijaka“ kryptomenových projektov, ktoré nedokázali odolať tlaku dlhodobej korekcie na všetkých trhoch. Aj napriek neistým náladám investorov si Elmandjra stojí za svojím názorom, že BTC nakoniec zmení pravidlá hry.

Keď sa pozriete na Bitcoin ako na strategické aktívum, tak v podstate dokáže odolávať cenzúre. Je priamou konkurenciou pre centrálne banky a fiatové meny, pričom má obrovskú výhodu, ktorou je jeho obmedzená ponuka 21 miliónov. Za mňa je Bitcoin jasným víťazom,“ dodal Elmandjra pre agentúru Bloomberg.

Súhlasíte s názorom analytika spoločnosti Ark Investments? Podeľte sa o svoju perspektívu v komentároch nižšie.

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance