Vlci sa prebúdzajú. Budú Rotschildovci investovať do blockchainu?

BITmarkets BITmarkets

Kryptomeny sú v súčasnosti medzi veľkými obchodníkmi a inštitúciami jednou z najdiskutovanejších tém. Zástanci tradičnej ekonomiky si začínajú uvedomovať výhody a potenciál kryptomien a blockchainu. Zdá sa, že sa do sveta kryptomien pripája ďalší veľký hráč.

Preložené z originálu, ktorý pre českú verziu kryptomagazínu napísal Michal.

O výhodách kryptomien oproti fiatu sme písali už mnohokrát. Zdá sa však, že aj veľké finančné a bankové inštitúcie si začínajú uvedomovať, že krypto len tak nezmizne. Možno to vidieť napríklad u vlkov z Wall Street. Ich dvere sa kryptu otvárajú čím ďalej viac. A to navzdory tým, ktorí kryptomeny predtým odcudzovali.

Získajte profesionálne analýzy a exkluzívny pohľad na kryptomeny na trading11.com

Goldman ovláda burzu. Čo plánuje s kryptom dynastia Rotschildovcov?

V marci vyšlo najavo, že rada spoločností z Wall Street investuje do blockchainu a kryptomien a to aj napriek tomu, že sa na ich adresu nevyjadrovali veľmi lichotivo. Ba naopak ich skôr razantne odsudzovali. Medzi týmito spoločnosťami bola aj jedna z najväčších bankových inštitúcií na svete, Goldman Sachs. Tá taktiež (aj keď už o niečo skôr) nepriamo prevzala známu burzu Poloniex, cez spoločnosť Circle, ktorá spadá práve pod Goldman Sachs.

Mohlo by vás zaujímať: Goldman Sachs začne obchodovať s Bitcoin futures.

Avšak zdá sa, že nie sú jedinými veľkými hráčmi, ktorí sa tlačia do sveta kryptomien. Existuje tu taktiež známa rodina Rotschildovcov. Tá však, zdá sa, nezostane u obyčajného investovania. Rotschildovci totiž príliš netúžia po veľmi nestabilných investíciách, ktorou napríklad Bitcoin určite je. Naopak sa chystajú pustiť do niekoľkých vlastných kryptoprojektov. Podľa informácií z blízkeho okolia rodiny pripravujú projekt s názvom IMMO. Zatiaľ však nie je jasné, aký cieľ projekt má. Podľa autora webu coinspeaker.com, ktorý s touto informáciou prišiel ako prvý, sa s najväčšou pravdepodobnosťou môže jednať o takzvaný stablecoin.

V súčasnej dobe totiž nikde na svete neexistuje žiadna mena, ktorá by sa dala nazvať stabilná. Aj tie, ktoré považujeme za silné sú náchylné k nestálosti. To má vyriešiť práve Stablecoin, čo má byť akousi formou stabilná mena. Stablecoin by však nebol menou ako takou, ale majetkom, čo ponúka väčšiu stabilitu než súčasné fiat meny.

Súkromný blockchain?

Okrem možnosti stablecoinu a niektorých ďalších, sa špekuluje taktiež o možnosti súkromného blockchainu. Ten by rodina mohla využívať napríklad k interným transakciám. Svojim potomkom by tak neskôr mohli odkázať IMMO tokeny. Vzhľadom k rozsiahlosti celej dynastie by blockchain určený pre správu majetkov celej rodiny dával veľký zmysel.

„V roku 2018 budeme mať jednotnú menu”

Na záver by sme si dovolili menší náhľad do akéhosi historického okienka. Tam totiž objavíme článok z roku 1988 z magazínu The Economist, ktorý v tej dobe vlastnila, a vlastní aj dnes, rodina Rotschildovcov.

Za tridsať rokov, Američania, Japonci, Európania a ľudia v mnohých ďalších bohatých a taktiež relatívne chudých krajinách budú pravdepodobne platiť za svoje nákupy jednotnou menou. Ceny sa budú uvádzať nielen v dolároch, či markách, ale  povedzme vo fénixe. Fénix bude akceptovaný spoločnosťami a zákazníci ho budú používať, pretože bude výhodnejší než súčasné národné meny, čo sa v tej dobe bude zdať nesmiernou príťažou hospodárskeho života,” stojí v článku z roku 1988.

Čo IMMO v skutočnosti predstavuje, o tom môžeme zatiaľ iba špekulovať. A taktiež to, že tu už tridsať rokov naspäť kolovala myšlienka jednotnej meny najskôr neznie nijak fantasticky. Niečo iného by bolo, keby sa hovorilo priamo o nejakej forme digitálnej meny. Na druhú stranu sú to práve kryptomeny, ktoré majú v súčasnosti k tomuto cielu najbližšie a koniec koncov to bol od začiatku ich zámer – vytvoriť decentralizovanú jednotnú menu. Či dynastia Rotschildovcov plánuje túto myšlienku docieliť, alebo k jej docieleniu aspoň pomôcť, sa najskôr musíme nechať prekvapiť.

Ak chcete viac informácií pozrite si naše kryptosprávy!

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
Zdroj: cryptorecorder.comTAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.