[SPRÁVY] Generálny prokurátor New Yorku si posvieti na 13 najpopulárnejších búrz

Novinky Správy.
Správy. Zdroj: shutterstock.com/Ekahardiwito
Ťažba kryptomien Ťažba kryptomien

Generálny prokurátor New Yorku si posvieti na 13 najpopulárnejších búrz – Telegram sa snaží obísť zákaz v Rusku pomocou BTC financovaných proxy a VPN – Kryptoburza Korbit zalistovala Litecoin , ten pridal 6% – Menší ťažiari sú ohrození prepadom do straty spolu s pádom ceny BTC – Hlavný mozog nedávnej krádeže 600 počítačov používaných na ťažbu Bitcoinu na Islande unikol z väzenia a utiekol do Švédska – Amazon Tech. získal patent na dátové trhovisko – Xdite oznámila svoju kandidatúru na starostku Taipei City – Huawei oznámil svoj nový nástroj s názvom “Blockchain ako služba” – Čínska polícia úspešne zatkla osoby zapojené do pyramídového podvodu, ktorý sa tváril ako blockchainová platforma

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravila Denisa.

Správa dňa

Generálny prokurátor v New Yorku sa podrobnejšie pozrie na niektoré z najpopulárnejších kryptobúrz na svete. Listy s podrobnými dotazníkmi boli zaslané spoločnostiam, ktoré prevádzkujú kryptoburzy GDAX, Gemini, bitFlyer, Binance, itBit, Gate.io, Huobi.Pro, Bitfinex, Bitstamp, Bittrex, Kraken, Tidex a Poloniex. Coindesk.com (v EN)

Tip redakcie: SEC – kryptomenové burzy sú ako ,,Divoký západ”

Kryptomeny a ICO

Moskovský súd nedávno na ruskom území zakázal platformu Telegram, pretože spoločnosť odmietla odovzdať informácie o užívateľoch. Deň po tom, čo tento zákaz vstúpil do platnosti, oznámil generálny riaditeľ Telegramu Pavel Durov, že Telegram použije Bitcoin pre financovanie proxy a VPN ako možných riešení pre ruských zákazníkov. News.bitcoin.com (v EN)

Korbit, najväčšia burza pre Bitcoin a Ethereum v Južnej Kórei, zahájila obchodovanie s Litecoinom (LTC) dňa 18. apríla. Oznámenie podporilo LTC v raste a v súčasnej dobe je tak piatou najcennejšou kryptomenou. Ambccrypto.com (v EN)

Mohlo by vás tiež zaujímať: Je Litecoin lepšia investícia než Bitcoin? 

Biznis

Hoci je aktuálna cena za jeden Bitcoin viac než 8000 USD, mnohí z menších ťažiarov sú ohrození stratou zisku. Ak ceny na dlhšiu dobu znovu klesnú pod túto hranicu, bude pravdepodobne dochádzať k rýchlejšej konsolidácii ťažby v priemyselnom merítku. To by mohlo vyradiť posledné operácie malých rýb a ponechať tak držiteľov kryptomien vystavených diktatúre veľkých ťažiarskych firiem.  Bloomberg.com (v EN)

Sindri Thor Stefansson, podozrivý ako hlavný mozog nedávnej krádeže 600 počítačov používaných na ťažbu Bitcoinu na Islande, unikol z väzenia. Utiekol do Švédska v lietadle, ktorým údajne cestoval aj islandský premiér. TheGuardian.com (v EN)

Spoločnosť Amazon Technologies Inc., dcérska spoločnosť e-commerce giganta Amazon, získala patent na dátové trhovisko. To by umožnilo užívateľom prijímať dáta o kryptotransakciách v reálnom čase. Cointelegraph.com (v EN)

Hackerka, pedagogička a úspešná podnikateľka Yi-Ting Cheng, známa ako Xdite, šokovala svet kryptomien. Oznámila totiž, že bude kandidovať na starostku Taipei City, hlavného mesta Taiwanu. News.bitcoin.com (v EN)

Čínsky telekomunikačný gigant Huawei odhalil svoj nový nástroj  s názvom “Blockchain ako služba” (Blockchain-as-a-Service). Spustený bude mesiac po vydaní spoločného projektu Caliper spoločností Huawei a Hyperledger. Cointelegraph.com (v EN)

Miestne noviny v Číne oznámili, že Xi’anská polícia úspešne zatkla osoby zapojené do pyramídovej schémy, ktorá sa tvárila ako blockchainová platforma. Podozriví vytvorili platformu “DBTC” a sprístupnili ju užívateľom od 28. marca do 15. apríla tohto roku. Zaregistrovalo sa tam takmer 13 000 ľudí, ktorí investovali celkom 80 miliónov jüanov (13 miliónov USD).  CCN.com (v EN)

Tip redakcie: 7 základných pravidiel ako spoznať podvodnú kryptomenu

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.