Bitcoin sa v posledných dňoch statočne drží na 6600 $. To je relatívne vysoko, vzhľadom na to že pred dvoma týždňami sa po veľkom dumpe nakoniec ustálil na 5000 $. A hlavne v posledných dňoch je na tak vysokých hodnotách držaný akoby umelo. Otázkou je, prečo.

A na možnú odpoveď sme vás nasmerovali už o štvrtej na LIVE Tradingu. Záznam zo streamu nájdete v tomto odkaze. Na streame sme rozobrali aj súčasnú situáciu vo svete a hlavne možný počiatok hyperinflácie dolára.

A ak ste tak ešte neurobili, prihláste sa na odber našich videí. Čoskoro dosiahneme 1000 sledovateľov!

Prečo sa teda Bitcoin tak statočne napriek niekoľkým pokusom o dump drží nad 6600 $? Nuž, ako ste sa iste dovtípili z nadpisu tohto článku, prsty by v tom mohli mať inštitúcie. Zajtra sa totiž uzavrú Bitcoin Futures kontrakty na burce CME. Uzavrú sa samozrejme v ťažkej strate, keďže pred mesiacom bol Bitcoin ešte nad 10 000 $.

Pre inštitúcie je teda žiadúce, aby Bitcoin zajtra uzavrel čo najvyššie. Mali by sme sa teda pripraviť na zvýšenú volatilitu. Či bude Bitcoin pred uzatvorením ešte pumpovať, to je otázne. No pravdepodobnosť, že potom padne, je naozaj vysoká.

Dajte si teda pozor a nezabudnite si zaistiť pozície stoplossmi!

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of