Čína opäť o krok bližšie k svojej kryptomene – Kedy sa jej dočkáme a čo prinesie?

0

Dlho očakávaná národná kryptomena Číny je opäť o krok bližšie k tomu, aby uzrela svetlo sveta. Poslednú dobu je síce koronavírus témou číslo 1, no zdá sa, že Čína aj napriek týmto udalostiam pokračuje vo vývoji – a zdá sa, že úspešne.

Technologický pokrok

Uprostred pandémie koronavírusu, keď sa krajiny usilujú o minimalizácie ekonomických škôd, ktoré vírus napáchal, Čína využila túto krízu ako príležitosť na posun o krok bližšie k svojej digitálnej mene centrálnej banky (CBDC). Podľa správy Global Times z 24. marca Čínska ľudová banka (PBC) dokončila vývoj základných funkcií digitálnej meny a teraz sa pripravuje na vypracovanie a formulovanie príslušných zákonov na uľahčenie samotnej implementácie.

Mohlo by vás zaujímať: Halving BTC významne ovplyvní jeho infláciu – Centrálne banky sa ocitnú na druhej koľaji

Podľa samotnej správy sa tak stalo spojením s rôznymi čínskymi platobnými gigantmi, ako sú Alibaba, Tencent, Huawei a China Merchants Bank. Platobná platforma spoločnosti Alibaba Alipay zverejnila päť patentov týkajúcich sa čínskej digitálnej meny. Patenty sa vzťahujú na rôzne aspekty digitálnych mien vrátane vydávania, zaznamenávania transakcií, digitálnych peňaženiek, podpory anonymného obchodovania a pomoci pri dohľade nad nezákonnými účtami a pri ich riešení, informovali priemyselné médiá.

Cao Yan, generálny riaditeľ Digital Renaissance Foundation, verí, že zapojenie súkromných inštitúcií je na úkor efektívnejšieho rozvoja vzhľadom na ich bohaté skúsenosti s technológiou blockchain. Cao dodal, že kryptomena hrá vhodnú úlohu pri transformácii politiky nulovej a negatívnej úrokovej sadzby centrálnej banky na komerčné banky.

Mohlo by vás zaujímať: TOP 3 techniky, ktoré používajú úspešní traderi – Poznáte ich aj vy?

Finálne úpravy

Čína dokončila dôležitý krok, ktorý sa týka technologického rozvoja. Ďalším krokom, ktorý je právny aspekt týkajúci sa nariadení a dohľadu, bude zdĺhavý proces. Dôležité však je, že pevný základ národnej digitálnej meny už je hotový.

Mohlo by vás zaujímať: Halving BTC významne ovplyvní jeho infláciu – Centrálne banky sa ocitnú na druhej koľaji

Čína a kryptomeny

Samotná Čína má na trh s kryptomenami obrovský dopad. Tí, ktorí kryptomeny sledujú už dlhšiu dobu vedia, že všetko čo sa v Číne deje v spojení s kryptomenami, dokáže citeľne ovplyvniť ceny kryptomien. Ak vás zaujímajú všetky krypto novinky, ktoré sú spojené s Čínou, môžete si ich pozrieť TU.

Čo čítať ďalej?

Samsung je opäť o čosi viac „crypto-friendly“ – Do svojich smartfónov pridáva dôležitý prvok!

Zdroj:
bitcoinnews.com

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Notify of
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
Pozrieť všetky komentáre