Väčšie trápenie tu ešte nebolo – Elliott Waves Theory – Skúška 7.týždeň

Obchodovanie Ako maximalizovať zisky zo signálov a technických analýz.
Ako maximalizovať zisky zo signálov a technických analýz. Zdroj: shutterstock.com/OHishiapply
BITmarkets BITmarkets

Tak a máme pred sebou prvú skúšku toho, čo sme sa naučili o Elliott Waves Theory. Zatiaľ sme si predstavili iba úplné základy k tomuto indikátoru, ktorý je vo všeobecnosti veľmi, veľmi presný. Práve preto si predstavujeme tie najpodstatnejšie pravidlá a informácie o „Elliottkách” postupne. To, čo sme sa zatiaľ naučili, nás dnes čaká na skúške, ktorá bude vo veľa veciach odlišná. V čom konkrétne?

BTC/USD

Klasický pár, ktorý nemôže chýbať takmer na žiadnej skúške. Keďže sme nedostali konkrétne požiadavky z vašich radov na iné kryptomeny, tak Bitcoin aktuálne vyzerá ako logická voľba. Dajú sa teda na tomto grafe identifikovať niektoré z pravidiel, ktoré sme sa včera učili (samozrejme spojené s Elliottkami)?

Zdroj: tradingview.com

Dnes sa veľmi netradične pozerám na dvojhodinový graf a burzu Bitstamp. Poviem vám, ak som si myslel, že harmonické patterny boli to najťažšie, čo nás čakalo, tak skúška Elliott Waves ma vyviedla z omylu. Nájsť totižto čokoľvek, čo sme sa včera a predvčerom učili, bolo pre moje netrénované oko pomerne náročné. Avšak, ako vidíte vyššie, aspoň som to skúsil a výsledok je taký, že čoskoro by mohlo dôjsť k opätovnému prepadu pod 10 000 dolárov, až na úroveň 9 800 dolárov. Tam niekde by mala končiť vlna 4.

Naopak, vlna 5 by nás mala vyniesť až nad 10 400 dolárov. Ale tu chcem dať jedno veľké upozornenie! Ako už všetci viete, hranica 10 000 dolárov je veľmi silný psychologický level, na ktorom sa môžu diať naozaj veľké zverstvá. Práve preto neodporúčam nikomu, aby sa upäl na túto analýzu (a ešte aj preto, že ja som úplný nováčik v obchodovaní!).

Kedže sa dnes pozrieme iba na jeden graf, tak som pridal ešte jeden support (zelená čiara) a jednu rezistenciu, pri ktorých sa bral ohľad najmä na minulosť. Tie totižto priamo ohraničujú daných 5 vĺn. Support je aktuálne na hranici 9 400 dolárov, odkiaľ sme sa odrazili do pohybu smerom up. A rezistencia (červená čiara) je na hranici 10 400 dolárov, kam by až mohla dôjsť vlna 5. Predpokladá sa, že odtiaľ by sa mohla odraziť smerom dole (do ABC korekcie), avšak pokiaľ neprídu žiadne veľké novinky, tak by sa malo obchodovať v tejto zóne.

Záver

Tak toľko ku dnešnej skúške. Tá mi dala poriadne zabrať. No aj napriek tomu som sa pozrel na pár BTC/USD na 2h grafe. To, ako dopadla táto predikcia, sa dozvieme už zajtra ráno (takže ak to čítate vo štvrtok, tak už viete, či graf vyšiel alebo nie), avšak ja určite nemám od toho veľké očakávania. A to by ste nemali mať ani vy! Veď ako všetci vieme, v tomto denníku sa máme všetci spoločne učiť, a tak je prirodzené, že budeme robiť chyby.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.