Bitcoin čaká pokles
Bitcoin čaká pokles. Zdroj: shutterstock.com/Hi my name is Jacco

Opäť sme prebrali 2 nové látky (nechcem to nazývať ako v škole, ale veď sa rozumieme) a preto nás čaká ďalšia skúška. Dnes to bude hlavne o supportoch, rezistenciách a trendových čiarach.

BTC/USD

Samozrejme, že sa ideme v dnešnej skúške pozrieť najprv na Bitcoin, pretože nám opäť predvádza zaujímavé veci. Nemôže tak chýbať ani tu a ja som sa skúsil pozrieť na to, kde nás čakajú aktuálne rezistencie a naopak, kde by nás mal support podržať?

Zdroj: tradingview.com

Žltou farbou je support, ktorá by mala byť na hladine 11 800 dolárov. Táto hranica bola dlhodobo veľkou rezistenciou a teraz, po jej prerazení, by nám mohla poslúžiť ako veľmi silný support. Naopak, cena by aktuálne mala byť odrážaná od hranice 12 780 dolárov, kde je najbližšia rezistencia (červená čiara – v čase písania). Tá najväčšia by však mala byť niekde okolo hranice 14 390 dolárov (modrá čiara).

DASH/USD

Včera sa na pár DASH/USD pýtal jeden z našich čitateľov a tak som sa pokúsil pozrieť na to, ako sú na tom supporty, rezistencie a trendové čiary v tejto kryptomeny. Aj v tomto prípade som sa pozeral na dňový graf. Vyšlo mi z toho nasledujúce:

Zdroj: tradingview.com

Jeden z najsilnejších supportov okolo hranice 136 by mal byť aktuálne to, čo nás bude držať pri tlakoch zo strany medveďov (žltá čiara). Najbližšia silná rezistencia by nás však  mala čakať už na hranici 183 dolárov, od ktorej aktuálne nie sme vôbec ďaleko (červená čiara). Navyše, keďže sme z krátkodobého hľadiska v uptrende (ktorý je zvýraznený modrou čiarou), je pravdepodobné, že budeme môcť očakávať práve útok býkov na cenovú hranicu 183 dolárov. Samozrejme, že supportov a rezistencií je na danom grafe oveľa viac. Avšak pre jednoduchosť a čitateľnosť som sa opäť rozhodol zakresliť iba 3 čiary.

Záver

Ak máte nejaké svoje analýzy alebo vám táto moja analýza nesedí a chcete sa podeliť so svojimi nápadmi, tak neváhajte a postnite ich dole do komentárov. Jakub Kraľovanský sa na ne určite rád pozrie a v prípade nejasností by sa k nim vyjadril a pomohol vám.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.