BTC analýza. Zdroj: Shutterstock.com/Pushish Images
BTC analýza. Zdroj: Shutterstock.com/Pushish Images

BTC pokračuje v krátkodobom korekčnom legu smerom nadol, no cena za posledný deň skôr stagnovala. Odraz však zatiaľ nie je potvrdený a stále chýbajú objemy. Navyše sa cena nachádza pod dvojitou rezistenciou. Otočí sa trend, alebo bude cena pokračovať v krátkodobej korekcii aj naďalej?

Bitcoin prelomil rastúcu trendovku, no k veľkému výpredaju zatiaľ nedošlo. Cena sa posledný deň obchoduje za cca 47 000 $ a posledným maximom otestovala MA21 ako rezistenciu. Tento indikátor môže slúžiť aj ako budúca krátkodobá rezistencia. A ak by cena rástla, MA21 sa presne pretne s predošlým supportom klínu. Vznikla by tak dvojitá rezistencia na cca 47 900 $.

BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView
BTC/USD 4H. Zdroj: TradingView

V našej VIP skupine každý deň obchodujeme a analyzujeme 90 párov na rôzne kryptomeny, forex a indexy. Pridaj sa do našej živej komunity a získaj bezkonkurenčný náhľad do trhových analýz, vďaka ktorým budeš mať prehľad o všetkom, čo sa deje na trhu. >>>Objednať VIP členstvo<<<

Mohlo by ťa zaujímať – Analýza BTC, ETH, AVAX, XMR – vstupuje trh do korekcie?

Korekcia BTC zatiaľ pokračuje

V prípade, že cena bude pokračovať v korekcii, budeme sledovať prvý support na hladine 46 000 $. Tento support však nie je dlhodobo významný. Zaujímavejšie je na tom hladina supportu od 41 000 $ do 42 500 $. Na hodnote 42 500 $ sa nachádza aj prvý target celého rastúceho klínu 38,2 % retracementu. Práve táto zóna je kľúčovou nákupnou a supportnou oblasťou.

Na druhej strane, ak by cena dokázala pokračovať v raste, tak v prvom rade by sme potrebovali vidieť impulz na indikátore objemov. Tie by museli rapídne narásť. Následne by sme prerazili MA21 a prvá rezistencia by nás čakala na 50 500 $ s targetom na 53 500 $. Tento scenár však zatiaľ nie je aktuálny a cena neindikuje silu na obrátenie trendu.

Prečítaj si taktiež – BTC hashrate sa strojnásobil – smerujeme na nové ATH?

PrimeXBT Bitcoin Skupina
Páči sa vám tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. To všetko a ďalšie zaujímavosti, signály a ankety nájdete na našom facebooku. Dajte nám like a dostávajte spravodajstvo o kryptomenách priamo do svojho feedu.

Disclaimer: Tento článok je len informačného charakteru, nemožno ho považovať za investičné poradenstvo. Trhy sú nevyspytateľné a bez dostatočných znalostí je obchodovanie hazard. Za prípadné straty nenesieme zodpovednosť. Pohyby na trhu sú ťažko predvídateľné, a preto odporúčame zvážiť riziko obchodovania na burze.