[Správy] „Americký dolár je podvod,” hovorí Robert Kiyosaki • Býkov v Bitcoine povzbudzuje podpora z Wall Street a ďalšie novinky

BITmarkets BITmarkets

„Americký dolár je podvod, sledujeme koniec dolára,” hovorí Robert Kiyosaki • Býkov v Bitcoine povzbudzuje podpora z Wall Street a očakávané zasadanie SEC • Ethereum získa – .eth – meno domény najvyššej úrovne • Bitmain expanduje do USA • White Rabbit vás ochráni pred ransomware • Prvý US kongresman zverejní vlastníctvo kryptomien

„Americký dolár je podvod. Sledujeme koniec dolára,” hovorí Robert Kiyosaki

Autor najpredávanejšej finančnej knihy Rich Dad, Poor Dad”, Robert Kiyosaki, predpovedá, že hlavný finančný systém smeruje ku kríze bezprecedentnej veľkosti a rozsahu. Pán Kiyosaki kritizoval fiat peniaze a uviedol:

Je toľko falošných peňazí. V roku 1971 Nixon vzal dolár zo zlatého štandardu a americký dolár sa stal falošným peniazom.” Opisuje tri formy peňazí: Vládne peniaze, čo je fiatová mena. Božie peniaze, čo je zlato a striebro, ktoré tu budú aj po tom, ako šváby” zaniknú a peniaze ľudí, čo sú virtuálne meny.”

Pričom predpovedá, že virtuálne meny v blízkej budúcnosti nahradia fiatové meny. Viac sa dočítate TU: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Býkov v Bitcoine povzbudzuje podpora z Wall Street a očakávané zasadanie SEC.

Portál Bitcoinist včera uviedol, že Goldman Sachs sa chystá vyriešiť hlavnú prekážku Bitcoinu pre inštitucionálnych investorov. Tou je služba Custody (služba, prostredníctvom ktorej spravuje finančná inštitúcia aktíva v mene klienta). Finanční experti považujú chýbajúce custody služby za najväčšiu prekážku, ktorá bráni prílevu veľkých peňazí do krypto-trhu. Bitcoinoví býci sú preto nadšení z toho, že veľké mená ako Coinbase, Goldman Sachs a ďalší pridávajú tieto služby do svojich portfólií.

Tento týždeň by však mohol poskytnúť oveľa väčší impulz pre cenu Bitcoinu. Tento piatok bude zasadať Komisia pre cenné papiere a burzy (SEC). Je pravdepodobné, že konečne môže schváliť spoločnú žiadosť spoločností VanEck a SolidX Partners Inc. o fyzicky podporovaný Bitcoin ETF. Viac sa dočítate TU: https://bitcoinist.com/ (v EN)

Ethereum získa – .eth – meno domény najvyššej úrovne

Nové partnerstvo so spoločnosťou Minds + Machines Group (MMX), ktorá vlastní a prevádzkuje najvyššiu úroveň domény” v rámci internetového doménového systému (DNS) (napríklad .com, alebo .uk), čoskoro umožní používateľom Etherea pripojiť svoje adresy k doménovému menu najvyššej úrovne. Služba Ethereum Name Service (ENS) umožní používateľom Etherea nahradiť dlhé adresy čitateľnými ľudskými názvami” pripojenými k doméne .eth. Je to veľký pokrok v integrácii medzi existujúcimi službami založenými na DNS a službou Ethereum Name Service, čo zlepšuje použiteľnosť pre blokové aplikácie a používateľov. Viac sa dočítate TU: https://www.coindesk.com/ (v EN)

Bitmain zriaďuje dátové centrum a ťažobnú farmu v Texase

Bitmain spúšťa kľúčové krypto mining zariadenie v Texase. Oznámila to spoločnosť Texas Bitmain Technologies Ltd. Blockchain dátové centrum a krypto mining zariadenie v Milam County predstavujú kľúčovú súčasť strategických investičných a expanzných plánov spoločnosti Bitmain v rámci Severnej Ameriky. Spoločnosť bude umiestnená v meste Rockdale, približne 50 míľ severovýchodne od hlavného mesta, Texasu. Táto investícia za viac ako 500 miliónov dolárov má počas prvých dvoch rokov priniesť do lokality Rockdale 400 nových pracovných miest. Viac sa dočítate TU: https://www.bitcoin.com/ (v EN)

White Rabbit vás ochráni pred ransomware

Tento týždeň sa v Las Vegas konajú dve známe podujatia  – Black Hat Arsenal a Defcon 2018. Počas konferencií sa uskutoční množstvo demonštrácií, ktoré predstavia všetky druhy nástrojov hackerov, bezpečnostné služby a inžinierske štúdie. Dvaja vývojári z firmy Trustar predstavia nový Texas Bitmain Technologies systém včasného varovania” nazvaný White Rabbit, ktorý rozpozná novovznikajúce kampane ransomware, ktoré využívajú sieť Bitcoin Core (BTC) na vydieranie. Vývojári tvrdia, že White Rabbit poskytuje kontextové vyhodnocovanie v reálnom čase o konkrétnej kampani ransomware. V podstate sleduje bitcoinové transakcie spojené s týmito druhmi zločinov, ktoré umožňujú vyšetrovateľom možnosť označovať konkrétne transakcie. Viac sa dočítate TU: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Člen Kongresu USA má v kryptomenách 17,000 až 80,000 USD

Bob Goodlatte sa stane prvým členom US kongresu, ktorý zverejní súkromné investície do kryptomien. Podľa Goodlatteho výročnej správy o finančných informáciách vlastní Bitcoin Core (BTC), Bitcoin Cash (BCH) a Ethereum (ETH). V správe sa uvádza, že vlastnil BTC v hodnote medzi 15 001 a 50 000 dolárov, pričom mal zároveň BCH a ETH v hodnote medzi 1.001 a 15.000 dolárov. Viac sa dočítate TU: https://news.bitcoin.com/ (v EN)

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri. 

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY:
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.