[Správy] Prominentný investor: Nastane veľký skok Bitcoinu • Coinbase Bundle – nový indexový fond pre investorov…

BITmarkets BITmarkets

Prominentný investor: Nastane veľký skok Bitcoinu • Coinbase Bundle – nový indexový fond pre investorov • Top 6 regiónov, v ktorých možno nájsť producentov EOS • Mongolsko vydalo prvú licenciu na digitálnu menu

Prominentný investor: Nastane veľký skok Bitcoinu

Bitcoin stratil tento rok viac ako 70 % svojej hodnoty, no nie je príliš neskoro na obrat, hovorí Tom Lee. Spoluzakladateľ spoločnosti Fundstrat v rozhovore pre agentúru Bloomberg uviedol, že vidí rôzne katalyzátory, ktoré by mohli do konca roka zvýšiť cenu BTC. Lee spomenul dva hlavné faktory, ktoré by mohli naštartovať Bitcoin býkov: ide o nárast v rade veľkých investičných bánk, ktoré budujú produkty v spojení s Bitcoinom, a spustenie kryptoburzy podporovanej ICE. Napriek výzvam kryptonadšencov verí, že BTC našiel svoje dno v blízkosti 6 000 dolárov. Túto cenu od minulého roka testoval už niekoľkokrát. V strednodobom horizonte je však zvyšovanie tržieb BTC stále obmedzené výrazne klesajúcou trendovou líniou. Viac sa dočítate tu: https://www.newsbtc.com/ (v angličtine).

Coinbase Bundle – nový indexový fond pre investorov

Spoločnosť Coinbase oznámila množstvo nových produktov zameraných na vzdelávanie retailových investorov, ktorým poskytne jednoduchý spôsob vstupu na trh. Sprostredkovateľ kryptoslužieb v San Franciscu spustil dva nové užitočné zdroje s cieľom usmerňovať rozhodovanie maloobchodných investorov prostredníctvom informačných stránok.

Pre nových investorov, ktorí majú záujem o vstup do priestoru, môžu byť kryptomeny mätúce. Blockchain, technológia podporujúca kryptomeny, je pre väčšinu ľudí nová a zložitá, s tisíckami rozličných altcoinov, z ktorých si môžu vybrať. Spoločnosť Coinbase spustila nový Coinbase Bundle, ktorý je v podstate indexovým fondom pre kryptoinvestorov. Zmes aktív je vážená trhovými limitmi, pričom spoločnosť Bitcoin tvorí tri štvrtiny balíka.

Okrem týchto stránok spustila spoločnosť Coinbase aj svoju platformu Coinbase Learn, ktorá poskytuje odpovede na základné otázky spotrebiteľov, ako napríklad „čo je bitcoin,” „ako sa kryptomeny líšia od bežných peňazí” alebo „ako môže byť kryptosvet lepší.”

Viac sa dočítate tu: https://www.newsbtc.com/ (v angličtine).

Top 6 regiónov, v ktorých možno nájsť producentov EOS

Od uvedenia hlavnej siete EOS sa zdá, že sa veľmi dôrazne zameriava na decentralizáciu siete. Nasledujúcich šesť regiónov má v držbe výrobcov blokov EOS, čo je tiež znakom decentralizácie.

6. Južná Amerika: V Južnej Amerike je to Argentína, ktorá vedie v produkcii blokov EOS.

5. Austrália: Je dosť zaujímavé, že taká veľká krajina, akou je Austrália, má len jedného výrobcu blokov EOS. Hoci, aj jeden je lepší než žiadny.

4. Afrika: Zatiaľ čo väčšina kryptoprojektov nemusí nevyhnutne považovať Afriku za dôležitý región, EOS sa na to pozerá iným spôsobom. Presnejšie, v súčasnosti existujú štyria rôzni výrobcovia blokov EOS.

3. Európa: Hoci v Európe existuje veľa možností, pokiaľ ide o kryptomeny, väčšina európskych výrobcov blokov EOS sa združuje vo Veľkej Británii.

2. USA: Hoci Spojené štáty majú veľa výrobcov blokov EOS, nie je to ich dominantný región, ako by si ľudia mohli myslieť.

1. Ázia: Nikto nebude prekvapený, ak sa povie, že väčšina výrobcov blokov EOS sídli v Ázii. Vo svete kryptoprocesov bola Ázia vždy dôležitou oblasťou.

Viac sa dočítate tu: https://nulltx.com (v angličtine).

Mongolsko vydalo prvú licenciu na digitálnu menu

Mongolsko urobilo významný krok smerom k posilneniu svojho fintech sektora, pričom centrálna banka povolila miestnemu telekomunikačnému operátorovi, aby vydal svoju digitálnu menu. Je tak nastavený len nedávno schválený národný platobný systém krajiny. Ako uviedla štátna tlačová agentúra Montsame, spoločnosť Mobicom, najväčší poskytovateľ mobilných telefónov v Mongolsku, dostal licenciu na virtuálnu menu nazvanú Candy. Považuje za bezhotovostný platobný nástroj, ktorého hodnota je viazaná na fiškálnu menu Mongolska, tugrik. Viac sa dočítate tu: https://www.ccn.com/ (v angličtine).

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.