[PREHĽAD TRHU] Onedlho bude známy ďalší osud kryptomien

BITmarkets BITmarkets

V poslednom prehľade trhu som vám sľúbil môj názor na altcoiny. Bohužiaľ, tento týždeň mi to časovo nevychádzalo. Nestíhal som poriadne sledovať trh a analýzy na Trading11 a nechcel som písať len tak z brucha. V každom prípade platí, že volatilita väčšiny altov je veľmi vysoká a smer pohybu trhu určuje Bitcoin. Ak obchodujete s altmi, rozhodne si robte intraday analýzu Bitcoinu a majte prehľad o technických hladinách coinov, s ktorými pracujete.

Disclaimer: Tento článok nemožno považovať za investičné poradenstvo. Slúži iba na vytvorenie denného prehľadu vývoja trhu a predstavenie rôznych scenárov vývoja trhu v budúcnosti. Jednotlivé diely si budú protirečiť. Ak chcete profesionálne rady založené na technickej analýze, navštívte prosím web Trading11.com.

Bitcoin robí malé, ale významné pohyby

Pri pohľade na denné pohyby Bitcoinu tak, ako ich ukazuje napríklad stránka coincap.io, si môžete pomyslieť, že sa vlastne nič nedeje. Bitcoin sa usadil v pásme 6400 – 6700 $ a prerazenie tohto intervalu v akomkoľvek smere sa zdá byť nemožné. BTC však momentálne zvádza boj, na ktorom závisí osud celého trhu.

Výraznejší pokles smerom dole a prerazenie strednedobo stúpajúceho trendline-u bude totiž pre mnohých obchodníkov signálom na výpredaj. To môže spôsobiť paniku na trhu a nezachráni nás ani neprekonateľný support na 6000 $. Vytvorenie nového tohtoročného minima bude pre trh s kryptomenami úderom pod pás, a osobne neverím, že sa z toho do konca roka spamätá.

Druhou možnosťou je, samozrejme, ďalšie stúpanie. Zhora však Bitcoin obmedzuje dlhodobo klesajúci trendline, ktorý počas tohto roka odolal hneď niekoľkým útokom. V priebehu minulého týždňa sa táto línia dostala pod 7000 $ – teda pod hodnotu, na ktorej sa Bitcoin voľne pohyboval ešte relatívne nedávno.

Je medvedí trh už za nami?

Čo si myslíte vy? Dokáže sa BTC v priebehu budúceho mesiaca dostať na 7000 dolárov? Ja si myslím, že je to možné. Bitcoin je ako časovaná bomba. V posledných mesiacoch sa na nás zo všetkých strán valia pozitívne správy. Píšeme o tom, ako inštitúcie a veľké korporácie investujú do blockchainu a kryptosektoru. Nálada na trhu je vďaka poslednému altcoinovému rallye veľmi pozitívna a je len otázkou času, kedy obchodníci svoje financie aspoň sčasti presunú do BTC. Nepotrebujeme rast o tisíce dolárov, stačia nám štyri stovky!

Verím, že na konci októbra už bude jasné, ktorým smerom sa bude uberať trh s kryptomenami. Ja osobne si myslím, že by to mohol byť UP, a snáď sa moja predikcia aj vyplní:

[NÁZOR] Kedy sa Bitcoin dostane na nové ATH? – 20 000 $

Spravil som chybu, keď som pred dvoma týždňami predal altcoiny?

Ak pravidelne sledujete tieto prehľady trhu, iste ste postrehli, že som pred časom vymenil svoje alty za BTC. Popravde, drvivú väčšinu som predal už pred niekoľkými mesiacmi. Toto boli iba zvyšky (v altoch som mal cca 20 % portfólia a nikdy som nemal XRP). Bola to chyba?

Pri pohľade na súčasné ceny môžem skonštatovať, že som asi 10 % v mínuse. Netreba však zabúdať, že stále mám BTC, ktorý som trejdoval. Obchody väčšinou vyšli, a tak môžem skonštatovať, že som na predaji altov prerobil asi iba 2 – 3 %, v kontexte celého portfólia menej než 1 %.

Ušetril som si však ohromné množstvo stresu. Je naozaj príjemné sledovať iba jeden coin.

V budúcnosti by som však rád nakúpil Ethereum (čoskoro vystúpi z formácie Falling Wedge, čo bude signál na nákup – viac info informácií nájdete tu), a takisto by som chcel získať NEO, TRON a EOS.

V každom prípade, pokiaľ chcete pomoc odborníkov, obráťte sa radšej na profesionálov z Trading11. Iba dnes (nedeľa 30. 9. 2018) je k dispozícii 25 TRIAL členstiev, vďaka ktorým budete mať na tri dni prístup ku všetkým analýzam. Ak nestihnete využiť túto akciu, stále si môžete za 99 Kč na päť dní kúpiť prístup k celému webu. Verím, že kryptomeny čaká skvelé obdobie. Mne osobne kvalitné technické analýzy pomáhajú robiť lepšie rozhodnutia. Nie som síce profitrader, ale na burze som konzistentne ziskový (i keď niekedy je to iba pár % mesačne), a to je pre mňa dôležité.

NAŠE NAJNOVŠIE VIDEO:

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame a Twitteri.

0 Dní
0 Hodin
0 Minút
0 Sekúnd
TAGY: