Umelá inteligencia bude určovať náladu okolo Bitcoinu

Novinky Umelá inteligencia bude určovať náladu okolo Bitcoinu.
Umelá inteligencia bude určovať náladu okolo Bitcoinu. Zdroj: shutterstock.com/DRNStudio
Crypto All Stars PCBitmarkets

Či už kryptomeny ľudia obchodujú, špekulujú s nimi alebo len holdujú, existuje pár pravidiel, ktoré by mali všetky skupiny investorov dodržiavať. Napríklad, investujte iba také množstvo peňazí, ktoré ste ochotní stratiť. Veľmi často zdôrazňované pravidlo zase hovorí, že pri kryptomenách sa snažte vyhnúť pocitom. Nová umelá inteligencia ich totiž použije proti vám. 

MarketPsych Indices a umelá inteligencia

Mediálny gigant Thomson Reuters nedávno oficiálne ohlásil, že vstupuje do sveta kryptomien. Aj napriek tomu, že táto spoločnosť už dlhšie sleduje vývoj blockchain technológie, oficiálny vstup na trh nastal až v týchto dňoch.

Spoločnosť sa rozhodla zamerať hlavne na traderov a krátkodobých investorov. Produkt s názvom MarketPsych Indices (Indexy trhovej psychológie), bude využívať umelú inteligenciu na hľadanie najvhodnejších dát pre investorov. Daný produkt bude zameraný najmä na volatilný kryptotrh a podľa Thomson Reuters by mal výrazne pomôcť ich klientom.

Ako ale bude fungovať?

Umelá inteligencia vytvorená spoločnosťou Thomson Reuters bude takmer zo 400 rôznych zdrojov zbierať a vyhodnocovať dáta o „náladách a postojoch” o Bitcoine. Postupom času by sa táto umelá inteligencia mala naučiť rozoznávať a určovať nálady, ktoré panujú na daných stránkach. Strach, hnev, radosť alebo eufória by potom mali patriť medzi indikátory toho, kam by sa trh mohol v blízkej budúcnosti uberať.

V hĺbke umelej inteligencie by sa mali nachádzať Bayesove filtre (Bayesian filters), ktoré by mali využívať súbory rovníc na vypočítanie optimálnej hodnoty. Richard Peterson vo svojej knihe s názvom Trading on Sentiment: The Power of Minds over Markets vysvetlil, ako práve Bayesove filtre vo všeobecnosti pomáhajú umelej inteligencií k tomu, aby vedela dané trendy určiť.

Peterson však sám vidí problém v niečom inom. V momentálnej situácii je podľa neho oveľa dôležitejšie naučiť umelú inteligenciu rozpoznávať, kedy sa skutočne hovorí o kryptomenách. Skratka ako napríklad BTC, nemusí totižto znamenať iba Bitcoin, ale rovnako môže referovať aj na Bellingham Technical College. Vyjadril sa, že:

„Musíme AI (artificial inteligence – umelú inteligenciu pozn. autora) naučiť rozpoznávať, kedy sa skutočne hovorí o kryptomenách.”

Záver

Thomson Reuters by takýmto produktom priniesli naozaj zaujímavé prepojenie medzi kryptomenami a umelou inteligenciou. Na trhu sa však nachádza hneď niekoľko produktov s veľmi podobným zameraním a preto ak chce táto spoločnosť uspieť, bude sa musieť niečím odlíšiť.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek zvončekom vľavo dole. Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku, a najnovšie i na Instagrame a Twitteri.

Zdroje: 
newsbtc.com
coindesk.com

txbKvakomat mobil
Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.