[SPRÁVY] Kamil Brejcha využíva prebytočné teplo z ťažby pre paradajky – Kryptotrhy sa spamätali…

0

Kamil Brejcha využíva prebytočné teplo z ťažby kryptomien na pestovanie paradajok – Kryptotrhy sa spamätali a začínajú opäť dosahovať hranicu 400 mld. USD – Čínsky centrálny bankár povedal, že kryptomeny raz porazia fiat – Sieť Lightning newtork dosiahla počet 1 000 uzlov – Popularita Bitcoinu narastá aj v politicky nestabilnej Južnej Afrike – Burza Coincheck začína vyplácať obete hacku a obnovuje obchodovanie – Carrefour testuje blockchain – Thajská centrálna banka chce kryptomeny regulovať „rozumne“

Originál článku v českom jazyku nájdete tu.

Správa dňa

Počas posledných pár rokov prebiehalo množstvo diskusií o energii spotrebovanej pri ťažbe kryptomien. Nové spôsoby ťažby však používajú metódy šetrné k životnému prostrediu a niektoré z nich dokonca využívajú prebytočné teplo. Tento týždeň spoluzakladateľ obchodnej platformy Nakamoto X Kamil Brejcha odhalil obrázok paradajok rastúcich v skleníku, ktorý využíva prebytočné teplo z ťažby. Celý článok v EN tu. 

Kryptomeny

V priebehu posledných 24 hodín sa trhy s kryptomenami spamätali a priblížili sa k regiónu 400 miliárd dolárov. Trhy vedené Bitcoinom zaznamenávali od 11. marca opäť veľké zisky. Celý článok v EN tu.

Čínsky centrálny bankár povedal, že kryptomeny raz porazia fiat

Guvernér čínskej centrálnej banky Zhou Xiaochuan na tlačovej konferencii priznal rozmach kryptomien a rýchle tempo, v ktorom pokračuje ich rast. Dokonca dodal, že samotný svet kryptomien nakoniec predstihne i fiat meny, čo sa týka ich využitia a významu. Celý článok v EN tu.

Sieť Lightning newtork dosiahla počet 1 000 uzlov

Sieť Lightning Network (LN) dosiahla 1000 aktívnych uzlov v Bitcoin mainnet, čo je významný míľnik pre riešenie škálovania. Celý článok v EN tu.

Popularita Bitcoinu narastá aj v politicky nestabilnej Južnej Afrike

Najnovšie údaje v trendoch Google ukazujú, že Južná Afrika sa nedávno dostala na prvé miesto, pokiaľ ide o globálne vyhľadávanie termínu Bitcoin. Jeho popularita v Južnej Afrike vzrastá, pretože je považovaný za bezpečné útočisko v čase rastúcej politickej a ekonomickej neistoty (zaujímavé je, že na obrázku sa ako tretia krajina s veľkým nárastom záujmu o Bitcoin na platforme eToro objavila i Česká republika, čo v článku ale nie je spomenuté – pozn. red.) Celý článok v EN tu.

Burzy

Japonská burza Coincheck dnes začína vyplácať náhrady obetiam hacku z januára, kedy z burzy zmizlo zhruba 530 miliónov dolárov. Burza taktiež obnovuje obchodovanie. Celý článok v EN tu. 

Blockchain

Carrefour, jeden z najväčších európskych maloobchodníkov, testuje použitie blockchainovej technológie vo Francúzsku. Technológia by mala pomôcť zákazníkom s informáciami o krajine pôvodu pri nakupovanej potravine. Celý článok v EN tu.

Regulácie

Guvernér thajskej centrálnej banky potvrdil, že plánovaný zákon na „komplexnú reguláciu“ kryptomien bude ku kryptomenám a burzám zhovievavý, pretože bývalý thajský minister financií podporuje ich myšlienku. Celý článok v EN tu. 

Leave a Reply

Pridať prvý komentár

avatar
  Subscribe  
Notify of