XRP a miliónové peňaženky
XRP a miliónové peňaženky. Zdroj: Shutterstock.com/Vector-3D

XRP dosiahol nový rekord podľa údajov z krypto-analytického portálu Coin Metrics, keďže počet peňaženiek s viac ako 1 miliónom tokenov dosiahol historické maximum. V čase písania článku tento počet dosahuje číslo 1 897.

Ako vidíme na grafe nižšie, počet veľkých investorov XRP neúprosne rastie. Tento trend môže byť podporený aj oznámením z vyšetrovania Ripple zo strany SEC-u. Podobný rast počtu bol zaznamenaný už v novembri 2021 pred súdnym konaním a trvalo presne rok, kým metrika dosiahla nový rekord.

Miliónové peňaženky XRP
Miliónové peňaženky XRP. Zdroj: Coin metrics

Celkový počet adries predstavuje približne 4,35 milióna, ktoré držia 56,68 miliárd tokenov XRP. Zvyšných 100 miliárd XRP je uložených na viazaných účtoch spoločnosti Ripple. To môže znamenať veľký otáznik v otázke centralizácie a potenciálnej manipulácie so spotovou cenou tokenu.

Nakupuj a obchoduj kryptomeny na Binance, najlepšej a najlacnejšej burze na svete. V spolupráci sme pre teba pripravili špeciálne zľavy a bonus až do 50 USD! Vytvor si účet cez >>>náš odkaz<<< a získaj doživotnú zľavu 5 % na obchodné poplatky. Návod, ako jednoducho a lacno kúpiť a obchodovať kryptomeny, nájdeš v tomto článku.

XRP je v hlbokej korekcii

Graf navyše porovnáva trend miliónových peňaženiek s objemom na burze Coinbase, ktorá bola jedným z najväčších poskytovateľov likvidity XRP, keď SEC požadovala stiahnutie tokenu z trhu. Tento jav môžeme vidieť na radikálnom zvýšení objemov spred roka. Dnes už je známe, že Coinbase požiadala o účasť na súdnom spore na strane Ripple.

Medzitým sa cena XRP v čase písania článku obchoduje na cenovej úrovni 0,4566 dolára, čo je o 77 % nižšie v porovnaní s maximom z apríla 2021. Odvtedy cena vytvára dlhodobú korekčnú štruktúru a nachádza sa priamo na dlhodobej rezistencii. Posledný dvojitý vrchol bol vytvorený na cene 0,55 dolára a ak by sa cene podarilo prekonať túto zónu, mohla by pokračovať v rastúcom trende. Predtým, ako vznikne bullrun, je ale potrebná zóna akumulácie, ktorá stále nebola vytvorená, a preto z krátkodobého a strednodobého hľadiska pravdepodobne k obratu trendu nedôjde.

Mohlo by ťa zaujímať: Riaditeľ Coinbase: Bitcoin za 10 rokov zmení svetovú ekonomiku!

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance