BTC

Po tom, čo Bitcoin včera vypadol z rovnoramenného trojuholníka a prerazil podpornú stúpajúcu trendline, dnes pokračuje v páde. A to aj napriek tomu, že hodnota amerického dolára prudko klesá. Dnes však klesá úplne všetko. Bol totiž inaugurovaný nový americký prezident Joe Biden a takéto udalosti často robia vlny na finančných trhoch.

Pre zaujímavosť, dnes padajú aj akcie a vzácne kovy. I keď zďaleka nie tak rýchlo, ako kryptomeny. Volatilita coinov sa však dala očakávať.

Môže vás zaujímať: 3 hlavné dôvody, prečo dnes Bitcoin po mesiaci klesol pod stúpajúcu trendline

Bitcoin testuje silný support, v hre je aj hlbšia korekcia

Bitcoin za posledných 24 klesol o takmer 7% z cca 35 000 $ na súčasných 31 000 $. V čase písania tohto článku je na 10-dňovom minime a testuje support, ktorý sa vytvoril v priebehu januára. V prípade, že sa odtiaľ úspešne odrazíme, to bude bullish signál. V hre je aj konsolidácia na 30 000 dolároch.

Bitcoin v roku 2021
Bitcoin v roku 2021

My sme však už dávnejšie predostreli scenár, pri ktorom dôjde k hlbšej korekcii. Bitcoin totiž ešte zhora neotestoval hladinu 20 000 $, o ktorej sa tri roky hovorilo ako o historickom maxime. Aj naša komunita čitateľov má pocit, že korekcia by ešte mala pokračovať. Na hladinách 22-25 tisíc a 18-19 tisíc dolárov sú obrovské CME gapy a Bitcoin má tendenciu takéto štruktúry na grafe vyplniť.

Toto je pôvodná anketa. Schlávne zahlasujte, ako to vidíte teraz:

Ako hlboko podľa vás Bitcoin padne?

View Results

Loading ... Loading ...

Z dlhodobého hľadiska je však Bitcoin jednoznačne bullish: Prichádza cenová explózia Bitcoinu! Dokazuje to správanie veľrýb a inštitúcií na trhu

Altcoiny sú zatiaľ v pohode, Ethereum ďalej konsoliduje pod ATH

Bitcoin sa teraz vyložene trápi. Na cene 40 000 $ očividne narazil na silnú rezistenciu a prekonať ju nebude také jednoduché, ako sa na začiatku zdalo. Môže to trvať týždne, ba aj mesiace. Zato altcoiny, to je iný príbeh. Niektoré kryptomeny za sebou majú skvelý týždeň a teraz sú iba v miernej korekcii.

Ethereum nedávno takmer presne po troch rokoch prekonalo historické maximum. To nové sa nachádza na hladine 1440 $. Ether síce za posledné dva dni stratil cca 200 dolárov, no stále je relatívne vysoko a pokiaľ sa drží nad tisíckou, stále je vo veľmi silnom bullrune.

Ethereum v roku 2021
Ethereum v roku 2021

Tak isto Polkadot je v krásnom pluse. Po vytvorení historického maxima na dvadsiatich dolároch síce o 20% klesol, no dnes je dokonca opäť v zisku. Drží si tiež štvrté miesto v rebríčku kryptomien podľa kapitalizácie a nechce naň pustiť XRP.

Polkadot
Polkadot

Ak chcete nakupovať nejaké kryptomeny, tak teraz je dobrý čas. Hlavne to treba urobiť rozvážne a nie s vidinou rýchlych ziskov. To sa potom väčšinou človek iba zbytočne popáli a stratí peniaze.

Nakupovať odporúčame cez burzu Binance, ktorá ponúka široký výber kryptomien a denne ju používajú milióny obchodníkov. Vytvorte siučet cez >>>tento odkaz<<< a navyše získate doživotnú zľavu 6% na obchodné poplatky.

Súčasnú situáciu na trhu v konotácii s inauguráciou Joa Bidena dnes okomentoval náš ekonóm Jaroslav. Odporúčame prečítať si jeho pohľad na vec:

Biden inaugurovaný do funkcie amerického prezidenta, americký dolár v červených číslach

Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance
Páči sa ti tento článok? Denne publikujeme najnovšie informácie (nie len) zo sveta kryptomien. Sleduj nás aj na Faceboku a nezmeškaj nové články.

Binance