[Správy] Bitcoin zažil krátkodobý šok – Tetheru hrozia obrovské problémy a ďalšie správy

BITmarkets BITmarkets

Dnešný deň nebol pre kryptomeny vôbec pozitívny. Problémy okolo Tetheru totiž vyústili do menšej paniky na trhoch, ktorá sa pravdepodobne podpísala aj na chvíľkovom prepade ceny Bitcoinu.

Úrady tvrdia, že Tetheru chýba 850 miliónov dolárov

Aktuálne musí Bitfinex znovu bojovať proti americkým úradom po tom, čo prokuratúra štátu New York obvinila Tether z podozrivého presunu finančných prostriedkov na účty Crypto Capital Corp. Naozaj mu chýba takáto obrovská suma peňazí? O celej situácii a aj reakcii Tetheru na túto správu si môžete prečítať v našom dopoludňajšom článku.

Kde je teda pravda? Na to si budeme musieť ešte počkať. Každopádne to spustilo mnoho negatívnych vĺn, na ktoré doplatili tiež altcoiny. Ako sú na tom teraz si môžete pozrieť TU.

Po prepade sa cena BTC pomaly vracia späť

bitcoin-graf-propad-tether

Ako sme písali vyššie, domnievame sa, že skok o celých 500 dolárov nižšie, spôsobili práve negatívne správy okolo Tetheru. Kurz sa pomaly dostáva späť, zostáva už len dúfať, že nepríde väčšia pohroma.

Saudi British Bank spustila cezhraničné platby na Ripple

Majed Najm, zástupca generálneho riaditeľa pre korporátne a inštitucionálne bankovníctvo, uviedol, že platforma poskytne rýchlejšie a transparentnejšie cezhraničné platobné služby.

Tento krok je súčasťou neustáleho úsilia banky poskytovať klientom najlepšie bankové služby, využívať najnovšie technológie a dostupné globálne bankové produkty, ktoré ušetria zákazníkom čas.

V septembri minulého roka sa SABB stala tiež prvou Saudskou bankou, ktorá sa pripojila k ekosystému spoločnosti Corda R3. Celú správu si v angličtine môžete pozrieť TU.

Nike chce spustiť vlastnú kryptomenu – prečo?

Popredná odevná a obuvnícka značka, Nike, sa údajne snaží spustiť vlastné kryptomeny. Nechala si totiž patentovať ochrannú známku cryptokicks na Úrade pre patenty a ochranné známky Spojených štátov.

 

Očakáva sa, že digitálna mena bude použitá v ich internetovej platforme NIKE, kde nájdete odevy, obuv a zberateľské predmety. Prihláška uvádza, že je podaná s úmyslom poskytovať digitálnu menu alebo digitálny token pre členov online komunity a používať nekonvenčné menové systémy. Celú správu si v angličtine môžete prečítať TU.

Tabakový gigant, Philip Morris, odhaduje, že by mohol ušetriť až 20 miliónov vďaka Blockchainu

Philip Morris uvažuje nad použitím blockchainu za účelom sledovania kolkov na škatuľkách cigariet, čo potvrdil hovorca firmy.

Philip Morris International sa snaží zaviesť nové technológie, akou je blockchain, aby zlepšil efektivitu, transparentnosť a nákladovú efektívnosť svojho podnikania.

Nitin Manoharan, globálny riaditeľ firmy Philip Morris pre technologické inovácie, nedávno uviedol, že by spoločnosť mohla ušetriť 20 miliónov dolárov znížením administratívnych nákladov a obmedzením podvodov. Celá správa v angličtine TU.

Z cold walletiek Bitfinexu odišlo 89 miliónov $

Na záver ešte posledná správa okolo kauzy Tetheru. Vyzerá, že predsa len niečo nie je v poriadku. Podľa spoločnosti Whale Alert totižto pred niekoľkými hodinami odišli z cold peňaženiek Bitfinexu kryptomeny za deväťdesiat miliónov dolárov. Je možné, že sa takto Bitfinex/Tether na poslednú chvíľu snažia zhromaždiť dostatok peňazí. Ale kvôli čomu? Celú správu, v ktorej sa tejto téme venujeme, si môžete prečítať TU.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Dariusz M.

 

Autor:
Redakcia Kryptomagazínu
Redakcia Kryptomagazínu

Na Kryptomagazine nájdete originálne spravodajstvo o kryptomenách tvorené odborníkmi, ktorí z tohto magazínu spravili najlepší zdroj informácií o digitálnych menách a decentralizovaných technológiách.