True USD.
True USD. Zajtra: shutterstock.com/SatheeshSankaran

Ako všetci vieme, ohľadom Tetheru sa veľa diskutuje. Na jednej strane sa snaží suplovať fiat peniaze na burzách. Na strane druhej kritici tvrdia, že Tether s jeho väzbami na kryptoburzu Bitfinex vydal viac USDT ako má dolárov v banke. Viac o Tetheri v tejto sekcii. Práve kvôli nejasnostiam ohľadom Tetheru máme nového hráča na trhu. Tým je True USD, ktorý sľubuje overovanie ich množstva USD pomocou auditu.

True USD (TUSD) zalistovaný na Bittrex

6.3.2018 bol TrueUSD zalistovaný na Bittrexe. Projekt TrustToken, pod ktorý TUSD spadá, sa vyjadril, že každý používateľ, ktorý prešiel úspešnou verifikáciou si môže zmeniť TUSD tokeny na fiat (obehové) peniaze. Maximum množstva mincí u TUSD je nastavený na 4 761,925 tokenov. Pre porovnanie USDT má maximum tokenov viac ako 2,2 miliardy. Vytváranie tokenov sa údajne deje po zakúpení registrovanými užívateľmi. Tokeny sa následne distribuujú pomocou tzy. smart kontraktov na platforme Etherea.

Najväčšou výhodou novo obchodovaného tokenu budú pravidelné audity, počnúc od 1. marca od spoločnosti Cohen & Co. Podľa prvotného auditu TrueCoin LLC, ktorý stojí za TUSD, vlastní 4 777 750 USD. Taktiež žiaden z prostriedkov vložených na účet, sa nestane majetkom emitenta tokenu.

Tether stále výrazne ovplyvňuje trh

USDT je na platforme Ethereum neustále v pohybe. Môžeme vidieť desiatky tisíc odoslaných transakcií v minulých hodinách a taktiež 1 milión USDT v jednej transakcii. Najviac využívanou burzou na využívanie USDT je burza Binance s počtom obchodovania 539 miliónov tokenov. Druhým je Bittrex s viac ako 388 miliónnmi obchodovaných tokenov. S počtom 13,86% objemov obchodovania je Tether druhým najviac obchodovaným aktívom na trhu.

Záver

Ako sme mohli vidieť, Tether je zastúpený vo veľkom počte transakcií, ale jeho diskutabilné ťahy môžu spôsobiť veľký dopad na kryptotrh. Vzhľadom na to jeho mladší konkurent True USD by mal byť adekvátnou konkurenciou k Tetheru. TUSD je zatiaľ obchodovaný iba na burze Upbit a Bittrexe. V blízkej budúcnosti očakávame implementáciu tokenu aj na ďalšie burzy, o čom Vás budeme určite informovať.

Pokiaľ chcete dostávať upozornenia na naše články, použite zvonček, ktorý nájdete v ľavom dolnom rohu obrazovky. Taktiež nás môžete sledovať na facebooku.

Zdroje:
cryptovest.com

blog.trusttoken.com