Hernú sériu Need for Speed od spoločnosti Electronic Arts ste už určite niekedy zahliadli. Hra tento rok oslavuje 25 rokov od uvedenia prvého dielu a pri tejto príležitosti uvádza najnovší diel s názvom Heat. Včera večer sme sa mohli dočkať prvých informácií a herného traileru.

Dočkáme sa už v novembri

EA včera predstavila netrpezlivo očakávané pokračovanie závodnej hry Need for Speed s názvom Heat. Novinka dorazí na trh už 8. novembra, pričom predplatitelia služby Origin Access Premium budú mať hru k dispozícii už o tri dni skôr. Titul vezme hráča do nového mesta menom Palm City, kde si pouliční závodníci chcú vydobyť slávu.

S oznámením hry vyšiel tiež trailer a budúci týždeň sa potom hra predstaví na veľtrhu Gamescom. Tu by sme sa mali dočkať prvého gameplay traileru a prípadne mať možnosť si hru zahrať na vlastnej koži.

Závodenie cez deň vs. v noci

V Need for Speed Heat má byť rozdelenie závodov na denné a nočné. To by malo mať vplyv hlavne na charakter jednotlivých závodov a na odmeny. Takže zatiaľ čo cez deň vás čaká show Speedhunter Showdown, v noci budú v uliciach prebiehať undergroundové závody adekvátne upravených vozidiel. Aby ste si také auto mohli zaobstarať, upraviť alebo do určitej miery sami vytvoriť, musíte mať peniaze, a tie získate práve plnením denných výziev, od čoho si vývojári zrejme sľubujú patričnú pestrosť a s tým spojenú motiváciu.

Mohlo by vás zaujímať: Austrália zakazuje českú hru DayZ – Nebudete veriť, aký dôvod si vymysleli

Inšpirácia od fanúšikov a 2 typy policajtov

Vývojári sľubujú, že hra bude ponúkať viac možností, ako sa odlíšiť a blysnúť, než kedykoľvek predtým.

„Naši fanúšikovia dali jasne najavo, že chcú viac áut, viac customizácie a viac výziev,“ uviedol creative director Ghost Games Riley Cooper.

Heat umožní upravovať vzhľad postavy, výkon voza aj štýl riadenia. Vývojári vraj chcú titulom maximálne podporiť kreativitu fanúšikov.

Zaujímavou novinkou je, že ostražitosť a následná agresivita strážcov zákona budú ovplyvnené dennou dobou. Cez deň tak môžeme očakávať trochu vlažnejší prístup strážcov zákona, avšak počas noci budú nekompromisní. Po krku vám totiž pôjde poručík Mercer a jeho patrola.

Záver

S oznámením hry boli súčasne spustené aj predobjednávky. Na výber je štandardná edícia bez akýchkoľvek bonusov za cenu 60 eur, prípadne deluxe edícia, ktorá je o 10 eur drahšia. V nej nájdete špeciálny štartovný voz Mitsubishi Evolution X a ďalšie tri, ktoré si odomknete v priebehu hrania. Súčasne s tým sa môžete tešiť na štyri outfity pre vašu postavu, bonusové body skúseností a herné menu.

Čo čítať ďalej?

Nádejná hra od českých študentov – Uspeje Engine Evolution na Startovači?

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radovan.