Nádejná hra od českých študentov – Uspeje Engine Evolution na Startovači?

0

Českých projektov je v hernom priemysle pomenej. Keď opomenieme známe hry, ako sú Mafia, Kingdom Come či Arma, tak sú hry z Českej republiky nepopulárne. Zmeniť sa to pokúša nová česká závodná hra od partie študentov, ktorí hru vytvárajú popri štúdiu. Bude sa radiť medzi úspešné české tituly?

Hra pre PC a mobilné telefóny

Na Startovači, čo je stránka, kde sa vyberajú peniaze na uskutočnenie rôznych projektov, sa objavil zaujímavý český titul. Engine Evolution je nová závodná hra, ktorá mieri na Windows, Mac, Linux, iOS aj Android. Demo verzia je už dostupná na stránke Startovača. Skúšobná verzia je však k dispozícii iba pre počítače. Projekt je zaujímavý tým, že je z českého prostredia a autori sa snažia o zapojenie historických strojov. Na hre pracujú už 3 roky. Hra je dielom trojice talentovaných mladých vývojárov, ktorí sa jej venujú popri štúdiu.

Beta verzia aj s podporou on-line

V beta verzii je k dispozícii sedem reálnych tratí, na ktorých môžete závodiť so súpermi ovládanými umelou inteligenciou aj s ďalšími hráčmi v on-line režime. Autori však plánujú navrhnúť cez 30 ďalších tratí a pridať do hry viac než 20 nových motoriek. Chýbať nemajú ani obľúbené skiny.

Celkom má počin ponúknuť 7 generácií strojov od začiatku 20. storočia až po súčasnosť. Pri motorkách bude možné ďalej vylepšovať a upravovať ich vzhľad. Za účasť v závodoch budeme získavať skúšobné body, ktoré je možné investovať do výskumu. Rovnako tak v závislosti od dosiahnutého poriada môžeme počítať s virtuálnou finančnou odmenou, ale tú bude na druhej strane treba tiež vyplácať ako štartovné.

Zbierka na dokončenie hry

Vývojári odhadujú celkové náklady na vývoj hry približne na 150 tisíc korún (cca 5800 eur). Do projektu vložili vlastné peniaze, ale na hru prispeli už predtým fanúšikovia v rámci predchádzajúcej zbierky a tiež niektorí sponzori. Na to, aby mohli celý titul dokončiť, ale potrebujú ďalšie financie. V kampani autori požiadali o 75 tisíc korún (cca 2900 eur), čo by malo stačiť.

Mohlo by vás zaujímať: Facebook chce čítať vašu myseľ – Neuveríte, koľko investoval do výskumu!

Záver

Dúfam, že tento projekt dotiahnu do úspešného konca. Hra vyzerá dobre a aj plány, ktoré s ňou majú. O hru sa budeme ďalej zaujímať a v nejakom z ďalších článkov vám na ňu predstavíme recenziu.

Čo čítať ďalej?

Spoločnosť Riot Games odtajnila novú hru – bude to klasická bojovka!

Preložené z českého originálu, ktorý pre vás pripravil Radovan.

Nepremeškajte naše ďalšie spravodajstvo a prihláste sa na odber noviniek (návod nájdete tu). Nezabudnite nás tiež sledovať na našom Facebooku a najnovšie aj na Instagrame Twitteri.

Leave a Reply

avatar
  Subscribe  
Notify of